Investice do auta není mezi lidmi, kteří do něčeho chtějí investovat své finance, až tak moc rozšířená. Nejvíce vedou investice do nemovitostí, bytů, pozemků, časté jsou také investice do zlata nebo cizí měny. Obvykle se jedná o věci s vrtkavou a neustále se měnící hodnotou. Investiční auta jsou sázkou na jistotu. Pokud vyberete správný model, můžete na své investici hodně vydělat. Která auta se pro investici hodí?

 • BMW 635 csi

  Tenhle kousek se začal vyrábět v 80. a 90. letech. Má krásnou karosérii, 3,5 litrový řadový šestiválec a z klidu na 100 km/h se rozjede jen za 6,4 sekundy. Maximální rychlost je 255 km/h. Nejlevnější BMW 635 csi se dá pořídit i za 200 000 korun. Ty dražší už stojí i víc jak půl milionu. Jeho hodnota neustále stoupá.

 • Alfa Romeo Spider

  Jako investiční auto jsou označovány vozy z prvních čtyř generací s označením 105 nebo 115.

 • Porsche 911

  Tento model má pohon zadních kol a šestiválcový boxer s přeplňováním. Je to zkrátka legenda, přestože má řadu odpůrců. Klasických a základních modelů bylo vyrobeno poměrně hodně, takže pokud chcete na své investici do Porsche 911 něco vydělat, poohlédněte se spíše po sportovních a limitovaných typech.

porsche-3495406_1280

 • Mercedes-Benz CL 55 AMG

  Luxusní a zároveň legendární coupé, které se ve druhé generaci vyrábělo od roku 2000. Jeho výroba byla ukončena v roce 2006. Má 5,4 litrový osmiválec. Starší modely mají výkon 360 koní, novější 500 koní. Nejlevněji ho pořídíte už kolem 200 000 korun. Ty zachovalé a dobře udržované už se mohou vyšplhat i na 600 000 korun. Top investice představuje limitovaná edice F1. Těch bylo vyrobeno jen 55 kusů a vyjde vás na 3 až 4 miliony korun.

 • BMW M5 E39

  Tento typ BMW se vyráběl od roku 1998 do 2003 a stal se nejrychlejším sedanem na planetě. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 5,3 sekundy. Má 4,9 litrový osmiválec s atmosferickým plněním. Maximální rychlost je 250 km/h. Nejlevněji ho pořídíte i pod 300 000 korun, ale bude se pravděpodobně jednat o neudržovaný či bouraný kus. Ty největší perly začínají na 500 000 korun.

 • Ferrari 430 Scuderia

  Vylepšená verze už tak dost luxusního auta. Kromě jiných vylepšení a jedinečných vlastností je nejdůležitější změnou oproti klasické verzi výrazné odlehčení na 1402 kilogramů a dokonalý podvozek. Z nuly na sto dokáže zrychlit za 3,3 sekundy. Maximální rychlost je 320 km/h. Jeho cena se pohybuje kolem 4,5 milionu korun a neustále stoupá.

 • Lamborghini Murcielago SV

  Supersportovní vůz, který zrychlení z nuly na sto zvládne za pouhé 3 sekundy. Rychlost vytáhne až na 340 km/h. Tento model prakticky již nekoupíte levněji než za 10 milionů korun. Za ty opravdu krásné kousky zaplatíte ještě mnohem víc.

 • Mazda MX-5, RX-7 a R-X 8

  Sportovní modely Mazdy patří mezi ty nejžádanější v rámci této značky. Ceny všech zmíněných modelů jsou relativně nízké a mají tendenci se zastavit, kromě RX-7, která mírně roste.

 • BMW M3 E46

  Legendární kousek, který byl kdysi nejrychlejší automatickou převodovkou na světě. Má nízkou hmotnost a klasický řadový šestiválec o objemu 3,2 l. Z nuly na sto zrychlí za 4,8 sekundy. Maximální rychlost je 250 km/h. Tohle auto pořídíte minimálně za 400 000 korun a nejdražší kousky se mohou vyšplhat i na půl milionu.

 • Saab 900

  Legendární švédský vůz, který se vyráběl v řadě různých variant. Nejlákavější jako investiční auto je určitě verze turbo nebo kabrio. Jeho cena vzrůstá a ideální moment ke koupi je určitě právě nyní.

 • Mercedes-Benz CLK 55 AMG

  Tenhle Mercedes má 5,4 litrový osmiválec a z nuly na sto zrychlí za 5,2 sekundy. Dosáhne maximální rychlosti 250 km/h. Jeho cena se pohybuje kolem 500 000 korun.

 • Mercedes-Benz SL 55 AMG

  Bývalý safety car Formule 1 a jeden z nejoblíbenějších vozů Jeremy Clarksona. Nejedná se o investiční auto v pravém slova smyslu, ale svou hodnotu určitě má a s postupem let bude rozhodně stoupat. Má 5,4 litrový osmiválec a z nuly na sto zrychlí za 4,3 sekundy. Nejlevněji ho pořídíte za půl milionu korun. Za ty nejkrásnější kousky zaplatíte i více jak 2 miliony korun.

Mezi nejdůležitější faktory ovlivňujících cenu, je počet vyrobených kusů. V jedné sérii mohlo vyjet například 3 000 kusů, v jiné zase 8 000 kusů. Menší počet má vždy vyšší hodnotu, přestože modely jsou stejného roku výroby. Cena samozřejmě roste také se stářím vozidla. Obecně pro automobily platí fakt, že nejsou dobrou investicí. To se však netýká investičních vozů. Ty mají často pořizovací cenu nižší než nové auto, ovšem cena se neustále šplhá nahoru.

Auto jako investice – které modely aut s věkem získávají na hodnotě? 1 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání