Bankovní nebo nebankovní půjčka? Kdo si myslí, že mezi nimi není až takový rozdíl, plete se. V porovnání bankovní a nebankovní půjčky vyjdou jasně najevo specifika každé z nich a přirozeně také to, která z nich bude lépe vyhovovat právě vám.

Bankovní půjčka

Jednou z největších výhod bankovní půjčky je především nižší úrok, který se pohybuje už kolem 10%. Vyšší úroky jsou u bezúčelové půjčky, jejichž výhodou je zase to, že není třeba u nich dokládat na co si peníze půjčujete.

Nevýhodu s porovnáním nabídky nebankovní půjčky je u banky především to, že si prověřuje své klienty prostřednictvím registru, který eviduje veškeré vaše platby, které jste včas nezaplatili. Byť je váš zápis v registru starý třeba tři roky, může se stát, že banka vám půjčku kvůli němu neposkytne.

Bankovní a nebankovní půjčka porovnání – vzhledem k prověřování svých klientů trvá schvalování bankovní půjčky obecně mnohem déle než u nebankovní půjčky. Jestliže proto potřebujete půjčky ihned, zvolte raději nebankovní půjčky.

Nebankovní půjčka

Zatímco banka si své klienty důkladně prověřuje, nebankovní instituce ve většině případů registr vůbec nevyužívá. Samozřejmě vždy záleží na konkrétní společnosti, ale obvykle praxe probíhá tak, že nebankovní instituce pouze prověří, zda klient nemá žádnou jinou půjčku právě u nich, a pokud ne, se schválením nebývá problém.

V minulém článku se můžete dočíst více na téma: Prověřené nebankovní půjčky

Bankovní a nebankovní půjčka porovnání – vzhledem k tomu, že nebankovní instituce zpravidla ani nepožadují doložení vašich příjmů, probíhá ve srovnání s bankovní půjčkou vše mnohem rychleji. Vyplacení nebankovní půjčky velmi často trvá pouhých 24 hodin!

Smlouvy u nebankovní půjčky jsou ve srovnání s těmi bankovními mnohem jednodušší. Obsahují zpravidla výšku půjčky, termín splatnosti a údaje o vás a instituci.

Ohodnoťte článek
 
 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání