Bankovní půjčky a neúčelový spotřebitelský úvěr je ideálním řešením pro ty, co si potřebují doplnit chybějící finance na cokoliv. Zpočátku přirozeně každý hledá bankovní půjčky s nejnižším úrokem, ovšem jak je najít bez zdlouhavého pátrání nabídek na internetových stránkách jednotlivých bank?

Díky srovnání podmínek bankovních institucí si lze asi nejlépe udělat přehled nejen o tom, jaké jsou bankovní půjčky s nejnižším úrokem, ale přirozeně také o méně výhodných nabídkách.

Průzkumy, které se zaměřily na úrokové sazby neúčelových úvěrů jednotlivých bank ukázaly, že mezi banky, nabízející bankovní půjčky s nejnižším úrokem se řadí Air Bank, Equa Bank, Raiffeisen Bank, Citibank, ale v některých případech také Sberbank a Zuno.

Všechny bankovní půjčky s nejnižším úrokem nejsou až tak výhodné, jak to na první pohled vypadá. Na co si dát pozor? Nejčastější a často skrývanou fintou bank jsou poplatky, maskované právě nižším úrokem. Málokterá banka za sjednání a vedení půjčky neúčtuje nic, stejně tak jako za předčasné splacení a další služby. Bankovní půjčky s nejnižším úrokem mimo to také mnohdy nenabízí ani onen slíbený nízký úrok. Reklama a propagace nízkého úroku se bohužel někdy neshoduje s údaji, které pak stojí ve smlouvě.

Uveďme si modelový příklad bankovní půjčky s nejnižším úrokem: je-li žadatelem o půjčku muž ve středních letech, který má pravidelný měsíční příjem od 20 do 30 tisíc, je bezdětný a má vysokoškolské vzdělání a zaměstnání na dobu neurčitou, pak je pro něj nejvýhodnější bankovní půjčka od Air Bank. V případě, že žádá o 50 000 korun, zaplatí celkově 58 332 korun. V porovnání s konkurencí v tomto konkrétním případě dopadla ještě Zuno Bank a Sberbank. Naopak nevýhodná je v tomto případě půjčka od České spořitelny, kde žadatel zaplatí celkově 79 440 korun, a půjčka od GE Money Bank, kde je celková částka k zaplacení 88 067 korun.

Bankovní půjčky s nejnižším úrokem jsou Air Bank a Equa Bank také v případě, že žadatelkou o půjčku je vdaná žena s průměrným čistým příjmem 20 tisíc korun a dvěma dětmi. Při půjčce 50 tisíc korun zaplatí u Air Bank celkem 61 277 korun a u Equa Bank 63 592 korun. Nejméně výhodné podmínky ji pak mohla nabídnout Zuno Bank a GE Money Bank.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání