Totální hypotéka je předhypoteční úvěr, pomocí něhož máte možnost získat neomezenou částku a mít k dispozici peníze už před tím, než najdete ideální nemovitost. Výhoda tkví v tom, že máte lepší možnost čelit prodejci nebo realitnímu makléři, který vám přirozeně nabízí hypotéku od banky, s níž spolupracuje.

Totální hypotéka se vám bude hodit v případě, že plánujete koupit nemovitost a mít přehled o všech možnostech, které nabízí současný trh. Díky schválené hypotéce si případně budete moci vyjednat nižší pořizovací cenu nemovitosti.

Tento produkt nabízí portál hypotecnikalkulacka.cz. Spočívá v tom, že si hypotéku můžete sjednat za současných výhodných podmínek a mnohem snadněji. Čerpat ji můžete začít až 1 rok po jejím schválení. Svou vysněnou nemovitost si můžete vybrat v klidu a beze spěchu.

V čem se totální hypotéka liší od těch standardních?

  • Zásadní rozdíl je v samotném procesu schvalování. U běžné hypotéky je třeba mít připravenou rozsáhlou dokumentaci, na základě které vám hypotéka bude schválena či nikoli. Totální hypotéka klientovi předschválí úvěrový rámec a stačí k tomu pouze jeden formulář ohledně potvrzení výše příjmu. Na to, abyste pak nalezli vhodnou hypotéku, máte až 1 rok.
  • Mít schválenou hypotéku ještě před samotným výběrem nemovitosti skýtá velkou výhodu. Není totiž výjimkou, že o jednu nemovitost má zájem více lidí. V případě, že majitel dává přednost rychlému vyřízení, máte trumf v kapse zrovna vy, a to díky předschválené hypotéce.
  • Zároveň není žádnou výjimkou, že jsou zájemci o koupi nemovitosti tlačeni do uzavření ne zrovna výhodné hypotéky makléřské společnosti, jenom proto, že tato konkrétní banka má s developerem smlouvu o exkluzivitě. I v tomto případě vás totální hypotéka zvýhodňuje. Peníze máte připravené a u developera si můžete případně vyjednat slevu za rychlé plnění smlouvy.
  • Fixace úrokové sazby je přitom na 3 až 10 let.
  • Totální hypotéka je ideální pro ty, kteří ví, že se chtějí stěhovat do vlastního, ale prozatím ještě nemají vybranou konkrétní nemovitost k zajištění hypotéky. Zároveň mají představu o tom, kolik chtějí do nemovitosti investovat a nechtějí riskovat, že jim vysněnou nemovitost někdo vyfoukne.
  • Úvěr se poskytuje až do 80% předpokládané kupní ceny nemovitosti. Na rozdíl od hypotéky se zde samozřejmě nepočítá s hodnotou nemovitosti. Pokud není konkrétní nemovitost ještě vybrána, není logicky možné ji nechat ocenit.
  • Za úvěr může ručit třetí osoba. Ručit lze zástavním právem k pohledávce, k nemovitosti nebo pozemkem. Stačí potvrzení o výši příjmu.
    Po celou dobu trvání úvěru je úroková sazba pevná. Úroky splácíte měsíčně ze skutečně vyčerpané částky.
  • Totální hypotéku je možné sjednat i na výstavbu rodinného domu, koupi bytu či domu.

Dá se říci, že totální hypotéka plně nahrazuje klasickou hypotéku, ovšem s tím rozdílem, že máte jistotu schválení a sazby s předstihem. Nejste tak vystaveni tlaku, který na vás vyvíjí prodejce, realitní makléř či developer.

Výhody a nevýhody totální hypotéky

Hlavní výhodu totální hypotéky jsme již uvedli: při koupi nemovitosti máte peníze již k dispozici a neriskujete, že vám vysněný byt či dům někdo vyfoukne před nosem. Zároveň nejste nuceni čelit tlaku developerů či realitních makléřů a přistoupit na pro vás nevýhodné podmínky hypoteční smlouvy, kterou vám nabízí. Máte zároveň garantovanou sazbu a termín až jeden rok na výběr ideální nemovitosti.

Co když se ale nakonec nebude jednat o koupi, nýbrž o smlouvu o výstavbě s individuálním čerpáním? Popřípadě co když během jednoho roku ideální nemovitost vůbec nenajdete? A v neposlední řadě je zde riziko, že jinde vám nabídnou lepší podmínky hypotečního úvěru. Může se také stát, že kupovaný byt už bude zastavený u jiné banky, která bude ochotná odpustit sankci pouze v případě, že nová hypotéka zůstane u ní, popřípadě že stávající hypotéku převezme nový zájemce.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání