Ještě ke konci minulého roku představila pojišťovna MetLife jako horkou novinku online pojištění eKamarád. Jedná se o rozšířenou nabídku dětského úrazového pojištění Kamarád a o produkt, který na trhu doposud chyběl. Při sjednávání je k dispozici jednoduchá a přehledná online aplikace.

Novinkou a zároveň také jednou z předností, jaké dětské úrazové pojištění eKamarád nabízí je, že si rodiče mohou online zvolit rozsah pojištění i výši pojistného plnění. Kromě toho můžete takto zvolené pojištění také zaplatit přes internet. Celý proces vám přitom nezabere víc jak několik málo minut.

Nečekáte na žádné schválení pojišťovnou, není po vás vyžadováno potvrzení ohledně zdravotního stavu dítěte. Vaše dítě je pojištěno okamžitě od připsání platby na účet pojišťovny.

Dětské úrazové pojištění eKamarád

Dětské úrazové pojištění Kamarád uvedla pojišťovna MetLife na trh již v roce 2014 a online pojištění eKamarád představuje zjednodušenou formu tohoto produktu. Kryje základní rizika spojená s úrazy a vyjde vás již na několik desítek korun za měsíc. Rodiče si mohou vybrat pojištění chirurgických zákroků, hospitalizace v nemocnici, úrazů s trvalými následky či bez nich. Jednotlivá rizika lze kombinovat.

Dětské úrazové pojištění představuje vlastně jen doplňkový produkt k rizikovému pojištění. eKamarád nenabízí například krytí rizik invalidity.

Měla jsem pro dítě sjednané pojištění u Kooperativy, ale později jsem přešla k České spořitelně, máte teď už čtvrtým rokem Flexi a jsem spokojená. Ty podmínky jsou dobré a s plněním nebyl problém.

Jitka

Z finančního hlediska nepředstavuje dětské úrazové pojištění eKamarád žádný zásadní zásah do rozpočtu. Měsíčně vás bude stát řádově pár desítek korun. Pojistnou ochranu proti závažným trvalým následkům úrazů získáte už za 50 korun měsíčně. Co se týká cen, dá se dětské úrazové pojištění eKamarád srovnat s podobnými produkty na trhu. Jeho hlavní předností je lehké sjednání online.

Zvažuji nyní úrazové pojištění pro dítě a eKamrád mě zaujal právě jednoduchostí sjednání. Zatím nad tím stále uvažuji. Zdá se mi nevýhodné, že si nemůžu sjednat individuální výši pojistné částky u trvalých následků úrazu. Maximum je 600 000 korun, což není moc.

Markéta

Dětské úrazové pojištění eKamarád od MetLife je roční, takže po roce jeho platnost končí. Rok je obecně hodně krátká doba. Po uplynutí této doby mohou rodiče v pojištění pokračovat, popřípadě ho upravit nebo dítěti sjednat komplexnější pojištění.

Pojištění 100% online

Dětské úrazové pojištění eKamarád je coby produkt, který funguje 100% online, na našem trhu zatím jediný. Některé z pojišťoven nabízí úrazové pojištění oline pouze pro dospělé. Jiné pojišťovny zase zveřejňují na internetu podmínky pojištění, ovšem sjednání už online tak docela není. Je zapotřebí telefonovat, odeslat mail apod.

Jednoduché finanční produkty, které je možné sjednat po internetu jsou rozhodně trendem buducnosti. Lidé je oceňují i vyhledávají, takže je možné očekávat, že se trh o další pojištění online ještě rozšíří. V současné době se řeší otázka biometrického a elektronického podepisování pojistných smluv. Tato forma by pak nabízela zcela bezpapírovou variantu sjednání pojištění.

V každém případě je pojištění mnohdy poměrně složitý proces a vyřízení online nemusí být ideální pro všechny druhy pojištění. Úrazové pojištění je obecně mnohem jednodušší produkt než komplexní životní pojištění, u nějž je klasická distribuční síť hodně důležitá.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , , , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání