Jak dlouhá je doba převodu peněz mezi bankami nás asi zajímá především pokaždé, když platbu zadáváme na poslední chvíli a nebo naopak pokud nám mají peníze na účet dorazit. Ubezpečuje vás plátce o tom, že platbu odeslal už před několika dny, a že chyba musí být nejspíš na straně banky? I výjimky se mohou stát, nicméně v těchto případech v drtivé většině chybuje odesílatel, který obvykle žádnou platbu neodeslal.

Jaká je doba převodu peněz mezi bankami doopravdy?

Zákon o platebním styku, kterým se tato problematika řídí, tvrdí, že doba převodu peněz mezi bankami nesmí přesáhnout 24 hodin, nicméně platí to pouze ve chvíli, kdy se strefíme do určitých časů během dne, kdy v bankách probíhá převod peněz. Například zadáte-li transakci během všedního dne ve večerních hodinách, banka převod provede až ráno. Kromě toho do doby, než bude cílová banka provádět připisování transakcí, peníze na druhý účet prostě nedorazí. Na účet budou připsány ne do 24 hodin, ale do přespříštího dne od odeslání.

DALŠÍ TÉMA: Doba převodu peněz ze zahraničí

Snad ani netřeba připomínat, že doba převodu peněz mezi bankami nezahrnuje víkendy a svátky.

Jak se dá doba převodu peněz mezi bankami zkrátit?

V případě, že přáním klienta je, aby byly peníze na účet příjemce odeslány co nejdříve, existuje možnost expresní platby. Většina bankovních institucí v ČR si ale za tuto službu účtuje poplatky, a některé je dokonce ani nenabízí. Tímto způsobem zkrácená doba převodu peněz mezi bankami vyjde na několik desítek, někdy i stovek korun.

Doba převodu peněz v rámci jedné banky

Drtivá většina bank převádí platby okamžitě, jedná-li se o účty u stejné banky. Zadáte-li příkaz k platbě, peníze se během pár minut nebo okamžitě objeví na protiúčtu.

Doba převodu peněz mezi bankami 7 x hlasováno
 

Štítky: ,

 

86 komentářů

 1. Pepe napsal:

  Dobrý den, jaká bude doba převodu peněz pokud se budou posílat peníze z ČSOB do ČSOB? Bude to hned? Díky

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den, pokud zádáváte platební příkaz ve všední den do 18:00, peníze by měly být připsány do několika minut. Pokud posíláte peníze později nebo o víkendu, budou připsány následující pracovní den v časných ranních hodinách.

  • Luboš napsal:

   Tak já mám opačnou zkušenost, převáděl jsem ráno v pondělí peníze v rámci ČSOB a i když mně byly ve výpisu odečteny, na účet příjemce dorazily až druhý den.

 2. Martin napsal:

  Dobrý den, příkaz na odeslání peněz v bance byl proveden 9.7.2014 ve 13:30. Kdy nejpozději peníze můžou dorazit na účet? (Jedná se o stejnou banku – Česká spořitelna).

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den, jedná-li se o platbu v rámci stejné banky (v tomto případě tedy České spořitelny), platba je na účet připsána okamžitě po odeslání příkazu. Pokud je platební příkaz uskutečněn mezi dvěma rozdílnými bankami, přijde platba na účet obvykle do druhého dne.

 3. barbora napsal:

  Dobry den,
  Chci se zeptt.,za jak dlouho dorazi penize z Era banky do Raiffeisenbank, kdyz byl prikaz na odeslani penez proveden v utery ve 20:00.
  Predem dekuji za odpoved

 4. Zuzka napsal:

  Dobrý den,
  kdy budou peníze připsány z na učet ČSOB když se posílali v úterý ráno z Reiffeisen bank?
  A peníze které pošlu z ČSOB ve čtvrtek ráno se připíšou na účet AIR BANK v pátek ráno? Děkuji

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den, ano doba převodu peněz by neměla trvat v pracovní dny déle než 24h, peníze na účtu u obou transakcí budou připsány druhý den ráno.

 5. Lenka napsal:

  Dobrý den,
  mám menší dotaz kdý mi budou připsány peníze na účet k České spořitelně, ktéré byly poslány v pondělí poštovní poukázkou typu A? Děkuji za odpověď

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den,
   prostřednictvím poštovní poukázky typu A trvá zaslání peněz mnohem déle než klasicky převodem. Obvykle to bývá do pěti dnů ode dne podání.

 6. iva napsal:

  Dobry den. Znamy mi vcera posilal vyssi castku z uctu v csob,ja mam ale airbank. Muzu ocekavat platbu dnes? Doted mi nic neprislo,vcera to posilal v odpolednich hodinach pravdepodobne po 15h.

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den,
   pokud platba byla odeslána až odpoledne a k tomu navíc z jiné banky, tak ji s největší pravděpodobností hned následující den na účtě ještě mít nebudete. Dejme tomu, že Vám peníze byly odeslány v pondělí v 15:00 h, pak by na Vašem účtě měly být až ve středu v ranních hodinách.

   • Libor napsal:

    Dobry den,
    nam stejny problem ve ctvrtek odpoledne byli odeslany penize z jine banky na muj ucet v Airbak a stale tam nejsou. Je to mozne? Nemaji ze zakona povinnost pripisovat penize D+1 ??

    • Jaknafinance.eu napsal:

     Zákon o platebním styku tvrdí, že doba převodu peněz mezi bankami nesmí přesáhnout 24 hodin, ovšem jsou zde okolnosti, které to ovlivňují. Musíte se strefit do konkrétních časů během dne, kdy v bankách probíhá převod peněz. Uveďme příklad: zadáte-li příkaz k platbě ve středu v 18 hodin, banka převod provede až ráno. Navíc od doby, než bude cílová banka provádšt připisování transakcí, peníze na účet nedorazí. Peníze budou tedy na účtě ne ve čtvrtek, ale až v pátek.

     Doba převodu peněz se prodlužuje také díky státním svátkům a víkendům.

 7. Jirka napsal:

  Dobrý den, Jesliže ze Slovenska je zaslána transakce kdy se objeví na účtě České spořitelny? je možné že to trvá déle než 2 dny?

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den,
   vždy záleží na druhu transakce. Obvykle se doba převodu peněz pohybuje mezi 2 až 3 dny, rozhodně by však neměla překročit 1 týden. Zpoždění může způsobit například státní svátek, víkend apod. Článek, kde se věnujeme tomuto tématu najdete ZDE

 8. Irena Macková napsal:

  Dobrý den,
  v sobotu večer mi byli poslány peníze ze švýcarské banky,kdy mohou dorazit na můj účet u KB?

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den,
   ze švýcarské banky trvají finanční transakce obvykle cca 3 dny (myšleno pracovní dny), tzn., že byly-li peníze odeslány v sobotu, nejdříve ve středu je budete mít na účtě. Vždy ale záleží na druhu transakce, na tom, zda švýcarská banka koresponduje s tou Vaší a na dalších hlediscích. Některé banky si dávají na zpracování transakce i 5 dní, takže ta doba se skutečně různí, nicméně neměla by přesáhnout dobu jednoho týdne.

 9. marketa hessova napsal:

  Dobry den mam dotaz priteluv tatinek memu pritelovi daroval pres pravnika vetsi obnos penez. Vsechny fornality byli vyreseny kolem 20. Srpna pravnik sliboval ze penize dorazi zacatkem zari jak dlouho muze trvat takovy prevod penez. Dekuji za odpoved

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Jestliže se jedná o banky v ČR, navíc o transakci v rámci jedné banky, jsou peníze na účtě v okamžiku odeslání, tedy ihned. Jestliže má Váš právník jinou banku než Vy, trvá převod maximálně 2 dny (myšleno 2 pracovní dny – nepočítáme víkendy a státní svátky). I pokud by Váš právník platbu odeslal 1. září, dnes už byste ji dávno měli mít na účtě. Je také možné, že popletl platební údaje, zadal špatné číslo účtu, a nebo platbu prostě doposud neodeslal. Zkuste ho proto kontaktovat a zeptat se, kde se stala chyba. Jestliže bude tvrdit, že platbu již odeslal, chtějte po něm doklad o transakci.

 10. lukas napsal:

  Zdravim mam dotaz
  V patek mi posilali firma zalohu kolem 15hodiny a maji komerencni banku ale nevim jestli nemaj zahranicni ucet. A ja mam unicredit bank. Za jak dlouho muzu cekat penize?

 11. Ing.Pavel Chaloupecký napsal:

  Dobry den,mam narok na odskodneni od baky,kdyz platba byla odeslana v pondeli vecer z Airbank a v patek stale neni na ucte CSOB?

 12. Adam S napsal:

  Dobry večer, rodiče mi poslali větší obnos peněz z poštovní spořitelny má ceskou spořitelnu v utery 16:30hodin. Zítra by mely už urcite přijít? Dekuji za info

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den,
   pokud byly peníze odeslány až po 16. hodině, měly by být na účtě až pozítří. Například byly-li odeslány 1.10. v 16:30 h, na účtě byste je měl/a mít 3.10. v dopoledních hodinách.

 13. Irena napsal:

  Dobrý den,.
  Chci se zeptat,za jak dlouho dorazí peníze z Era banky do Komerční banky, když byl příkaz na odeslani peněz proveden ve čtvrtek ve čtvrtek 2.10 po 11 hodině.
  Předem děkuji za odpověď

 14. Kristýna napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, když mi byly odesílány peníze z fio banky v noci ze čtvrtka na pátek, kdy by měly dorazit na můj účet u české spořitelny? děkuji

 15. Veronika napsal:

  Dobrý den, jak dlouho trvá převod mezi Fio bankou a Mbankou ? Peníze byli odeslány z Fio banky ve čtvrtek v 15:30. Dekuji.

 16. Anna napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy by měly dorazit peníze, které jsem převáděla dnes o půl třetí z ČSOB do mbank? Děkuji.

 17. Ivana napsal:

  Dobrý den, když mi bylo ze Sparkasse do Post bank převedeny peníze kolem 13 hodiny expres platbou objeví se mi zítra děkuju

 18. Pavel M napsal:

  Dobrý den chci se zeptat prodal jsem auto formou proformo faktury. Peníze byli odeslány z Řecka ve čtvrtek 15.01. 2015 Kdy je můžu prosím očekávat a jestli jde transakce zrušit. Předem vřele děkuji.

 19. Petra napsal:

  Dobrý den, jak dlouho bude trvat převod peněz z Komerční banky do airbank.Když peníze odešlu 17.2.budou na účtě 18.2.?Pokud bych platbu zadala hned ráno,případně expres.Děkuji

 20. SONÍK napsal:

  prosím vás ,jak je to s platbou když mi byla odeslaná v pondělí ve 2hod. ráno a platba dosud nepřišla,je to velmi důležité a platba nikde,nevím jestli je nějaký problém že to trvá tak dlouho…
  platba odeslaná z komerční banky do české spořitelny,mockrát děkuji

 21. sarus napsal:

  Dobrý den, za jak.dlouho bych měla mít peníze připsány na úctě když mi tata posílal včera 28.2. V deset hodin z dopoledne z čs a já kb. Děkuji za odpověď

 22. KlaraJanotova napsal:

  dobry den
  desateho brezna,coz je predevcirem zhruba kolem 23 hodiny jsem odesilala platbu do jine banky(nejake nakupy presinternet)je 12.rano a stalenic nedorazilo. Jak dlouho to jeste muze trvat? Predem dekuji

 23. jirka napsal:

  d.den, byly mi poslány peníze z obchodní banky ve středu ve 14.00 budou v Komerční bance na účtu následující den nebo kdy? děkuji

 24. Robin napsal:

  Dobrý den, otec má Komerční banku, peníze mě posílal hromadným příkazem k úhradě v bance v pátek 15 hodin. Já mám Unicredit bank, chci se zeptat kdy mají dorazit peníze na účet, je po 17 hodině pondělí a peníze nikde. Když jsem volal do KB bylo my zdělěno že na to mají 2-3 dny do jiné banky.
  Děkuji za odpověd´

 25. petra napsal:

  Dobry den, jak dlouho trva prevod penez z ge money do KB kdyz prikaz byl zadan 1.4. V 8:45 dekuji

 26. petr napsal:

  zaměstnavatel poslalve čtvrtek peníze ve večerních hodinách kolegovi přišli ve dve vnoci má čsob já mám ge mon příjdou mi ráno když je sobota

 27. sabina napsal:

  Dobrý den za jak dlouho dorazi penize z komerční banky do komerční banky jestliže byli odeslány v patek 3.10

 28. petra napsal:

  Dobry den,7.4.byly z UP odesilany penize(rodicak),ale dnes je 10.4. a stale nic nedorazilo tak nevim kde je problem.jsem samozivitelka a a penize potrebuji abych mohla zaplatit slozenky atd… Jinak banku mam Air Bank dekuji

 29. Vladislav napsal:

  Dobry den,jak dlouho trva prevod z fio banky do raiffeisenbank?

 30. Petra napsal:

  Dobrý den, mám dotaz včera večer jsem zadala platební příkaz a dnes hned ráno byly peníze z čsob (mám era banku) odeslány do fio banky, mohly by dorazit ještě dnes do fio banky?

 31. pally napsal:

  zdravím dne 23.6 v 15:20 my pan poslal penize na ucet a dnes je 25.6 16:40 stale nic ….chci se zeptat je mozne kdyz poslal penize a pak mi ukazal screen ze odeslal aby napriklad pak tu pladbu nejak zrusil? dekuji za odpoved

 32. Grym napsal:

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat.Když peníze dnes dopoledne odeslal na Můj ucet; doráží az v pondělí? Diky

 33. dex napsal:

  Dobry den, penize mi byli odeslany 21:00 v nedeli z Unicredit bank kdy je budu mit na ucte prosim mam ceskou sporitelnu .. ocekavam ze zitra ..

 34. Michal napsal:

  Dobrý den, mohu se prosím zeptat na malinkatou otázku? Dnes mi bylo odesláno s účtu České spořitelny na účet České spořitelny finanční hotovost která nedorazila, je možné že přijde v sobotu a nebo v sobotu to nejde? Děkuji za odpověď :)

 35. Martina napsal:

  Dobrý den,
  dá se nějak urychlit převod peněz z KB do CSOB ? Když bych to tam potřebovala mít v pondělí do 12?
  Děkuji

 36. Marky napsal:

  Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho trvá převod z city bank do komerční banky? Děkuji

 37. Allys napsal:

  Dobrý den, v neděli 23.8.2015 jsem odesilala platbu v odpoledních hodinách. Mám Eru a peníze jsem posílala bance s kódem /0100. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho by jim měli peníze přijít.
  Děkuji za odpověď .

 38. Lucka napsal:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat včera byli odeslány peníze z internetového bankovnictví od komerční banky na účet od poštovni spořitelny jak dlouho trvá převod mezi těmito bankami? Dekuji

 39. miša napsal:

  Dobrý deň mne posielali peniaze zo Slovenska v stredu ráno. Ale dnes je úterý a ešte stále mi nedorazili. Mám KB. ako dlho to ešte bude trvať? Ďakujem

 40. Verca napsal:

  Dobrý den,
  chci se zeptat, kdy budou připsány peníze na účet Fio banky,když byly odeslané z KB dne 7.9/15 kolem 18:00h. Je možné, že převod trvá více než 3 dny? Předem děkuji.

 41. Pawel napsal:

  Dobrý den chci se zeptat kdy mi prijdou penize na kontu UNICREDIT kdyz peníze jsou odeslaná ve ctvrtek 10.9,2015 okolo 16 hod z KB dekuji

 42. Jenda napsal:

  Dobry den chci se zeptat jestli je možné zda banka převádí peníze i o víkendu? Jedná se o banku z České Spořitelny do mBank.
  Moc děkuji za odpověď

 43. Adel napsal:

  Dobry den,jak dlouho trva prevoz banky čsob na fio banku.Dekuji za odpoved, penize jsem odeslala dnes 14.9. v 10:10

 44. Valentina napsal:

  Dobrý den. Už dlouho přemýšlím, jak vlastně tyto převody fungují a proč nejdou o víkendu? Je to tím, že banka nechce platit víkendy zaměstnancům? Vzhledem počtu konkurujících si bank, se mi tohle vysvětlení moc nezdá. Děkuji za odpověď na mojí triviální otázku. :-)

 45. Ilona napsal:

  Dobrý den, jsem u ČS a peníze na účet mi chodí od zaměstnavatele z ČSOB. Vím přesně, že mzdová je posílá hned ráno, má kolegyně u stejného p.ústavu je má již v 10.00h na účtě a já pozítří od toho data. Je to více než 24h. Můžu s tím něco udělat?

 46. Kačka napsal:

  Dobrý den, za jak dlouho mi příjdou na komerční účet peníze z české spořitelny pokud je odešle dopoledne? děkuji

 47. honza napsal:

  Zdravím, jak dlouho bude trvat připsání částky z era banky do unicreditu když byla odeslaná 6.10 v dopoledních hodinách?

 48. Guest napsal:

  Dobrý den,
  včera, kolem čtvrté jsem posílal peníze z mBanky na účet vedený pod Českou spořitelnou a peníze stále nedorazily. Máte představu, kdy by mohly dorazit?
  Děkuji

 49. Martin napsal:

  DObrý den, mám dotaz.
  Dne 20.10 (ÚT) v 23:50 mi byl z České spořitelny odeslán vyšší obnos peněz formou express platby. Já mám Ge Money Bank a doteď mi peníze nedorazily.
  Prosím v čem je problém?
  Předem mnohokrát děkuji za odpověd

 50. honza napsal:

  Dobry den chci se zeptat ze socialniho zabezpeceni my posilaly penize v utery ve stredu byl svatek kdy my dorazi do komercni banky dekuji

 51. evca napsal:

  obry den chtela bych se zeptat vcera byl odelaan prikaz z banky na odeslani penez kolem 18hodiny z komercni banky do ge money bank…jaka bude dorucovaci doba? Dekuji moc za odpoved..

 52. Veronika napsal:

  Dobrý den prosím vás jenom se chci zeptat jestli někdo neví jak dlouho trva prevod z komercni do gemoney děkuji

 53. zdeněk řezníček napsal:

  Dobrý den.
  Poslal jsem peníze zČSOB na UNICREDIT BANK 18.1. po 14 hod.Kdy by měli dojít?

 54. verunka napsal:

  Dobry den kdy mi prijdou prosim penize na ucet posilam mi jpani z komerecni banky‘ dneska na eru prvni konto dekuji

 55. Michaela napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když ve středu 20.1 budu posílat kolem 19:30 z GE Money Bank vyšší částku na účet od České spořitelny. Bude v pátek 22.1. k dispozici pro výběr z účtu? Děkuji.

 56. Jim Hodac napsal:

  Chci se prosím zeptat, jak dlouho trvá převod ČS do Éra banky, když převod byl uskutečněny v odpoledních hodinách.?

 57. Andrea napsal:

  obry den. V pondeli 15.2. v odpolednich hodinach mi jeden pan zasilal ne velikou castku z SK primo z (vub banky) do me KB a do dnes 24.2. 9:30 neprisli. Poradte mi mam este cekat nebo mam do bankx zavolat nebo neco? pan mi neustale tvrdi ze to poslal.

 58. petr napsal:

  Dobry den.mam dotaz kdyz budu chtit poslat penize ze slovensky banky na banku do rakouska za jak dlouho budou penize na uctu.dekuji

 59. Jiřina napsal:

  Dobrý den, dotaz jak dlouho trvá z Era banky do České Spořitelny ?

 60. Petra napsal:

  Dobrý den, dobila jsem jsem si anonymní kartu mastercard od čsob ve čtvrtek večer z Uni credit bank a stále nemám na kartě peníze připsány. Je to možné? Děkuji

 61. Foton napsal:

  Mě by spíš zajímalo, proč peníze nechodí i ve svátky. Vždyť to všechno dělají počítače, a ty jedou nonstop, svátek nesvátek.

 62. Petr Bartek napsal:

  Dobrý den, jak dlouho trvá převod z banky ČSOB do FIO banky ? Peníze jsem zasilal ve čtvrtek večer a zatím má platba nebyla přijata, děkuji.

 63. miroslav fiker napsal:

  dobrý den chci se zeptat jako dlouho trvá převod peněz od zaměstnavatele do era české pošty??? děkuji

 64. Lucie Macurova napsal:

  Dobry den,

  chci se zeptat ve ctvrtek ve vecernich hodinach mi kamaradka poslala penize na ucet (nejedna se o velkou castku) z GE do me KB. A dnes v utery na uctu jeste nic nemam. Jaka je doba kdy se to pripise? Dekuji Macurova

 65. Jana napsal:

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá převod peněz z ČSOB banky do Komerční banky. Nemám s touto bankou žádné zkušenosti. Děkuji za odpověď

 66. Tereza Žižková napsal:

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak dlouho bude trvat převod penez z Era banky do České spořitelny přičemž peníze byly poslány po 18 hodině. Děkuji Žižková

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání