Nejen klasická hypotéka, ale také hypotéka bez doložení příjmu lze využít k financování bydlení. Žadatel o hypotéku v tomto případě nedokazuje své příjmy klasickým způsobem, ale například pouze čestným prohlášením, popřípadě doložením určitých dokumentů, které potvrzují jeho příjmy nebo majetek.

Hypotéka bez doložení příjmu má samozřejmě svá specifika a daní za benevolenci banky je tak trochu vyšší úroková sazba ve srovnání s klasickou hypotékou. Pokud se ale hypotéka bez doložení příjmu porovná s americkou hypotékou, která je určena prakticky na cokoli, je úroková sazba vyšší právě u americké hypotéky. Může se také stát, že výše úrokové sazby zohledňuje způsob a rozsah doložení příjmů žadatele.

Rozdíl mezi klasickou hypotékou a možnostmi, jaké nabízí hypotéka bez doložení příjmu, tkví také ve výši částky. Zatímco klasická hypotéka vám poskytne až 100% ceny ze zastavené nemovitosti, hypotéka bez doložení příjmu vám nabídne od 50 do 80% ceny nemovitosti. Maximálně to zpravidla bývá několik milionů korun.

Které banky nabízejí hypotéku bez doložení příjmu?

Citibank – hypotéka bez doložení příjmu poskytuje od 50% ceny zástavní nemovitosti do 5 milionů korun. Úroková sazba je 7,94%.

Česká spořitelna – maximální výše je 5 milionů korun a minimální není stanovena. Úroková sazba je 5,19%.

ČSOB – úroková sazba je u hypotéky bez doložení příjmu 7,94% a poskytnuta je částka do 50% ceny zástavní nemovitosti, maximálně však 5 milionů.

Hypoteční banka – úroková sazba se pohybuje od 7,94% a podmínky srovnatelné s předchozími možnostmi.

Takřka srovnatelné jsou i nabídky ostatních bank, jako Raiffeisen Bank nebo Poštovní spořitelny. Ve většině případů platí, že hypotéka bez doložení příjmu pokryje výši žádané částky pouze z 50%.

Hypotéka bez doložení příjmu není jedinou možností, jak úvěr získat. Je možné také získat hypotéku jenom na základě předložení obratu podnikání.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , , , , , ,

 

1 komentář

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání