Máte k dispozici volné finance a rádi byste je vhodně investovali? Zvažte veškeré možnosti a investujte do zlata a stříbra! Říká se totiž, že drahé kovy by měly být přirozenou součástí investorského portfolia, a to i v době, kdy ekonomika prosperuje.

Investujte do zlata a stříbra a investiční kovy hodnotu vašich investic ideálně uchovají a ve vhodné chvíli pak dokáží zajistit zisk. Co se mění, je přirozeně cena zlata a stříbra, a to v důsledku politických a hospodářských faktorů, ale prakticky neměnná je jejich hodnota. Další výhodou je to, že investiční zlato nepodléhá DPH. Pravdou také je, že za gram zlata si obvykle v různých časových horizontech koupíte zboží stejné hodnoty, což se například o tisícikoruně v žádném případě říci nedá.

Investiční zlato a stříbro

Jestliže máte v plánu investovat do zlata a stříbra, nabízí se vám dvě možnosti: investiční mince nebo uzanční slitek, přičemž rozdíl je mezi nimi takřka minimální. Investujte do zlata a stříbra a cena slitku i investiční mince odrazí čistě hodnotu ryzího kovu, náklady na zpracování a obchodní marži. Vzhledem k tomu, že se tyto výrobky produkují masově, nejsou výrobní náklady až tak vysoké.

Disponujete-li volnými financemi, rozhodně investujte do zlata a stříbra. Je výhodnější zlato nebo stříbro? V každém případě mají oba investiční kovy své výhody. Zlato je například osvobozeno od DPH, ale stříbro naopak umožňuje investici už od několika stokorun, což umožňuje více pravidelných investic.

Investujte do zlata a stříbra rozumným způsobem na základě ceny!

Váhu 31,1 g má trojská unce stříbra vždy, ať už je zpracovaná do podoby mince nebo cihličky. Investiční mince se od sebe liší také pouze designem. Maple Leaf nabízí stejně kvalitní zlato jako American Eagle, ovšem v jiném zpracování. Nicméně ani estetika není zanedbatelná a někteří investoři raději vydají pár korun navíc za design, který se jim jednoduše líbí víc, byť hodnota investičního zlata či stříbra je vlastně stejná.

Nepodléhejte agresivnímu markentingu a investujte do zlata a stříbra s rozmyslem. Cena investičního zlata nebo stříbra by se měla rovnat součinu ceny stříbra a hmotnosti. Investujte do zlata a stříbra – tedy skutečně ryzího kovu! Nápisy „plátováno ryzím stříbrem“ a nebo „zušlechtěno ryzím zlatem“ znamenají, že drahého kovu tento produkt obsahuje pouze minimum.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

2 komentářů

  1. Patrik napsal:

    Pasivní příjem lze zajistit i jinak než investicí do zlata. Tam čekáte pouze na to, kam se cena vydá a měsíčně z toho nemáte nic…

  2. Emil napsal:

    myslim si, ze bublina okolo investic do drahych kovu byla spojena s bublinou okolo tzv. financni krize cca pred peti lety. obe dikybohu splaskly a tak bych asi do zlata, jako maly investor, neinvestoval. mam jeste z toho obdobi nejake sperky, ktere maji ale cenu zavyslou i na umeleckem faktoru. takze asi tak

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání