Banky své služby neustále zdokonalují a snaží se svým klientům vyjít vstříc, často se předhání v kvalitě služeb i výši poplatků. Není problém dnes najít banku, která nabízí vedení účtu zcela zdarma a kde nemusíte nic platit za převod peněz v rámci ČR. Délka převodu peněz se během posledních let také zkrátila. Zatímco dříve se celá transakce protáhla i na několik dní, v současné době je vše vyřízeno během 24 hodin a v rámci stejné banky pak okamžitě. Jiná situace však nastává u zahraničních bank. Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí?

Dobou převodu peněz z účtu plátce na účet příjemce chápeme lhůtu, která uplyne od okamžiku odepsání peněz z účtu plátce do okamžiku připsání na účet příjemce. V Evropské unii tuto lhůtu neharmonizuje právo ES. To se věnuje pouze lhůtám pro přeshraniční převody v rámci členských států EU, domácí měny a do výše 50 tisíc EUR. Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí v této situaci? Maximálně 5 dní.

Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí u jednotlivých států?

  • Slovensko – jestliže odesílatel vyplní den splatnosti a převod probíhá v rámci stejné banky na území SK, pak transakce trvá 1 bankovní den. Pokud odesílatel nevyplnil datum splatnosti a převod probíhá v rámci stejné banky, pak je transakce vyřízena za 2 bankovní dny. Jestliže transakce neprobíhá v rámci stejných bank, trvá víc jak dva dny, ovšem nesmí překročit dobu jednoho týdne.
  • Německo – 1 bankovní den trvá transakce, pokud se oba účty nachází u stejné banky na území Německa a převod je v eurech. 2 bankovní dny transakce trvá, uskutečňuje-li se v jiné měně než euro a oba účty se nachází u stejné německé banky. Pro přeshraniční převod platí lhůta 5 bankovních dní mezi členskými státy EU plus Norsko, Island, Lichtenštejnsko, navíc za předpokladu, že se uskutečňuje v měnách příslušných států.
  • Polsko – jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí – z Polska? Minimálně 2 bankovní dny za předpokladu, že se transakce uskutečňuje mezi různými bankami, které jsou zapojeny v systému SORBNET.

Obecně platí, že probíhá-li finanční transakce mezi dvěma cizími státy, trvá minimálně 2 dny a maximálně 7-10 dní. Prodleva může nastat, je-li zrovna v době převodu peněz v jednom ze států státní svátek nebo víkend, neprobíhá-li transakce ve stejné měně apod.

Jak dlouho trvá převod peněz ze zahraničí? 3 x hlasováno
 

Štítky: , , , , ,

 

1 komentář

  1. Tomáš napsal:

    Mě se osvědčil systém https://transferwise.com/. Převáděl jsem CZK na NZD a peníze došly do 4 dnů. A co víc, první platba je do konce ledna zdarma s limitem do 3000£.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání