Drtivá většina bank i nebankovních institucí má na žadatele o půjčku poměrně vysoké nároky. Prověřují jejich schopnost splácet, zjišťují výši měsíčního výdělku a kontrolují registr dlužníků. Právě to je pro řadu lidí důvodem k tomu, aby hledali jiné řešení, jak úvěr získat.

V případě, že potřebujete peníze a zároveň vlastníte auto, nabízí se vám jednoduché řešení: půjčka se zástavou auta. Jak správně tušíte, jedná se o úvěr,který získáte zástavou vašeho vozu a také o možnost, jak si půjčit peníze a nezadlužit se více, než jste – financováni totiž budete tím, co vám patří.

Půjčka se zástavou auta není na finančním trhu příliš horkou novinkou, ale zároveň se nejedná o nic rozšířeného. Nabízí ji hned několik společností, uvádějících různé podmínky. Pro někoho mohou být skutečně lákavé, výhodnější než jiné finanční produkty a klasické úvěry. Obvykle můžete získat peníze ve výši až 80% hodnoty auta.

Jak funguje půjčka se zástavou auta?

Některé společnosti nenabízí pouze půjčky se zástavou auta, ale také zástavy užitkového vozu, motorky, stavebního stroje a dokonce i letadla. Průběh půjčky bývá obvykle rychlý a probíhá následovně: kontaktujete společnost, u které zástavu vozu chcete provést. Ta následně ocení vaše auto na určitou hodnotu, prohlédne si ho, stanoví výši půjčky vzhledem k hodnotě vozidla a vyplatí vám peníze. Finance  můžete použít na cokoli. Doba splatnosti je i několik měsíců, některé společnosti nabízí možnost předčasného splacení nebo prodloužení termínu půjčky.

K vyřízení půjčky budete potřebovat určité doklady, jejichž seznam vám sdělí konkrétní společnost.

Jedná se tedy o jakousi výhodnější alternativu prodeje auta. Některé společnosti totiž nabízí dvě možnosti:

  • úplnou zástavu auta
  • zástavu auta s možností dále ho používat

Druhá z možností je ideální pro ty, kteří auto využívají pravidelně a obejdou se bez něj jen těžko. U této možnosti je také obvykle vyžadován notářský zápis.

Společnosti,které půjčky se zástavou auta poskytují, vše vyřizují poměrně rychle. Pokud peníze potřebujete ihned, zvolte si vyplacení hotovosti přímo během osobní schůzky, protože bankovní převod by mohl znamenat jisté zdržení.

Podmínky pro udělení půjčky se zástavou auta

  • žadatel o půjčku musí být plnoletý
  • žadatel musí být majitelem auta
  • žadatel musí mít pravidelný měsíční příjem

Někdy je také podmínkou rok výroby auta, například od roku 2004.

Půjčka se zástavou auta je doménou především nebankovních institucí, které žadatelům nabízí také další výhody. Jedná se například o méně byrokratických úkonů, nebývá také prověřován registr dlužníků, nemusíte sdělovat za jakým účelem si půjčku vyřizujete či rychlejší průběh vyřízení.

Ohodnoťte článek
 
 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání