Tzv. půjčky bez registru byly ještě relativně nedávno doménou nebankovního trhu. Jenomže v důsledku nové legislativy došlo k výrazným změnám, které souvisí i s přístupem ke schvalování půjček. Z nebankovního sektoru zmizela drtivá většina firem a stávající poskytovatelé musí každého zájemce o půjčku důkladně prověřit. Znamená to pro vás, že kvůli záznamu v registru nemáte šanci?

Kdo vám půjčí, když jste v registru?

V bance bohužel neuspějete. Řešením by mohla být vhodně zvolená nebankovní půjčka, ovšem pouze za předpokladu, že splníte všechna kritéria. Většinou se jedná o plnoletost (doložíte občanským průkazem), vlastní bankovní účet a bonitu (musíte doložit příjem).

Počítejte však s tím, že registry důsledně kontrolují všechny nebankovní společnosti, tedy i ty, v jejichž portfoliu nechybí dostupná rychlá půjčka. Nicméně ke klientům přistupují individuálně a šanci mají i ti s negativním záznamem v registru.

Snímek obrazovky 2017-11-01 v 21.52.14

Čeho se určitě vyvarovat?

S ohledem na výše zmíněné legislativní změny je na nebankovním trh jen hrstka poskytovatelů. Jedná se o subjekty, které splňují přísné požadavky ze strany ČNB a mají na poskytování půjček licenci. Často jsou také členy sdružení, jako je například APNÚ.

Mnoho nesolidních poskytovatelů ale zpřísněná pravidla obchází a poskytují půjčky na živnostenské oprávnění. Z legislativního hlediska je to to může být v pořádku, ale jen za podmínky, že jsou peníze použity k podnikatelským účelům. Vy se podobným nabídkám vyhněte, protože vás mohou dostat do nepříjemného kolotoče dluhů.

Snímek obrazovky 2017-11-01 v 21.52.25

Zvážíte-li všechna pro i proti nebankovních půjček, obraťte se na některou z licencovaných společností. Eliminujete tím riziko podvodu a získáte peníze za výhodnějších podmínek než v případě pofidérních úvěrových společností, které půjčují každému bez ohledu na bonitu a záznamy v registru.

Jak je to s registrem dlužníků? Kontrolují ho všichni poskytovatelé! 1 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání