Půjčka pro cizince není na finančním trhu v České republice ničím neobvyklým. Právě proto se vám určitě bude hodit několik užitečných rad, které s tímto produktem souvisí. Jaké dokumenty si půjčka pro cizince vyžaduje a na co se připravit?

Vyřízení nebankovní půjčky pro cizince nepředstavuje nic složitého, avšak chcete-li celý proces půjčky trochu urychlit, je dobré si alespoň část požadovaných dokumentů připravit předem. Právě čekání na vyřízení nejrůznějších dokumentů průběh žádosti hodně zpomaluje. Dá se říci, že půjčka pro cizince je založena na podobném principu jako jakákoli běžná půjčka pro občany ČR. Rozdíly jsou pouze nepatrné.

Bankovní a nebankovní půjčky pro cizince

Jak banky, tak i nebankovní společnosti v České republice poskytují půjčky pro cizince, ovšem vždy za určitých odlišných podmínek. Cizince bychom z tohoto hlediska mohli rozdělit na dvě skupiny:

  • občané ČR – cizinec má platný pas vydaný v ČR nebo občanský průkaz – pro tyto žadatele platí v podstatě stejné podmínky jako pro kteréhokoli jiného občana České republiky, tzn., že je potřeba doložit dva doklady totožnosti a potvrzení o výši příjmů, někdy také další dokumenty, dle požadavků konkrétní společnosti
  • osoby s přechodným nebo trvalým pobytem v ČR – tito žadatelé budou muset projít trochu složitějším průběhem. Základem je, aby měl cizinec povolený pobyt v ČR na delší dobu, tj. alespoň doba, po kterou by teoreticky měl splácet svůj úvěr. Připravte se také, že kromě cestovního pasu budete muset předložit také kopii povolení k pobytu a někdy i rozhodnutí o udělení víza. Počítejte též s tím, že budete muset předložit doklad o výši příjmu. Jestliže jste zaměstnancem zahraniční firmy, bude třeba český překlad vaší pracovní smlouvy.

Některé instituce u půjčky pro cizince vyžadují také ručitele, který musí být občanem ČR.

Čím se může půjčka pro cizince zkomplikovat?

Komplikace při žádosti o úvěr pro cizince se samozřejmě mohou vyskytnout kdykoli. Vážným problémem je, pokud cizinec nemá v ČR ani přechodný, ani trvalý pobyt, pokud není schopen doložit výši svého příjmu a nebo má-li záznam v rejstříku dlužníků. V podobných případech má žadatel jen velmi malou šanci na udělení půjčky.

Požadavky na žadatele o půjčky pro cizince se mohou lišit s každou konkrétní institucí. Než se rozhodnete žádost podat, informujte se vždy na podmínky pro její udělení v konkrétní bankovní či nebankovní společnosti.

Jaká je nejlepší půjčka pro cizince? 2 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání