Jak finančně podpořit svůj podnikatelský plán? Kdo poskytuje půjčky pro podnikatele a za jakých podmínek? Jaké jsou možnosti podnikatelské půjčky a kde vám opravdu půjčí?

V jednom z článků jsme psali o peer to peer půjčkách a konkrétně také o p2p půjčce Benefi. Jedná se o půjčky, kdy lidé půjčují lidem, a které hojně využívají právě začínající podnikatelé. Dnes se podíváme na některé bankovní i nebankovní podnikatelské půjčky a půjčky pro OSVČ.

Začínající podnikatelé to mají složitější

Jste začínající podnikatel, který rozjíždí zcela novou firmu? Pak pro vás podnikatelská půjčka bude mít pravděpodobně složitější průběh. Každá banka či nebankovní společnost má nastavená jiná pravidla. V každém případě však počítejte s těmito podmínkami:

  • budou po vás požadovány dvě ukončená daňová období vašeho podnikání
  • vůči FÚ, OSSZ a zdravotní pojišťovně nesmíte mít žádný dluh
  • vaše firma nesmí být v insolvenci
  • vaše firma by měla mít kladné hospodářské výsledky
  • vaše firma musí sídlit na území ČR

Půjčka pro podnikatele a OSVČ

Je třeba říci, že podnikatelská půjčka se vůbec nemusí nijak lišit od klasické půjčky. Pokud jste OSVČ, můžete samozřejmě využít jakékoli bankovní či nebankovní půjčky, účelové i neúčelové.

Existují také společnosti, které nabízí speciální půjčky pro podnikatele a OSVČ, jako například Profi Credit. Podobné půjčky jsou dostupné už od 6. měsíce podnikatelské činnosti.

Běžné půjčky jsou každopádně mnohem dostupnější. Bankovní půjčka pro podnikatele má poměrně složitý průběh a podnikatel ji získává docela složitým způsobem. Pravidla pro udělení podnikatelské půjčky jsou totiž obdobná jako pro půjčky pro firmy.

123 půjčka pro podnikatele

Pro podnikatele a OSVČ je výhodná 123 půjčka, která poskytuje 4 000 – 250 000 korun se splatností 30 dní až 8 let. Půjčka je bez kontroly registru dlužníků.

Podnikatelský kontokorentní úvěr

Kontokorentní půjčky jsou obecně známé: majitel účtu má možnost přečerpat, tzn. zůstatek jeho účtu může být pod nulou. Výše přečerpání záleží vždy na nastavení podmínek, nicméně existují i možnosti, kdy můžete jít do mínusu řádově i několik milionů.

Pro jaké účely je podnikatelský kontokorent vhodný? Například pro vyrovnání cashflow firmy, tzn. ke krátkodobému překlenutí období mezi výdaji a příjmy, které firma v brzké době očekává.

Doba trvání kontokorentu není nijak dlouhá. Obvykle se jedná o časový úsek v době 1 roku.

Bankovní půjčka pro podnikatele

Z kategorie bankovní podnikatelské půjčky nabízí relativně výhodné podmínky GE Money Expres půjčka. Půjčí vám 20 000 – 800 000 korun se splatností 2 roky až 10 let. U žádosti dokládáte výši příjmu a procházíte kontrolou registru.

Investiční podnikatelský úvěr

Jedná se o půjčku, která slouží pro financování vašich investic. Investiční podnikatelský úvěr poskytují většinou banky, jen ve výjimečných případech i nebankovní společnosti.

Úvěr vám je poskytnut po předložení vašeho podnikatelského – investičního záměru, který žadatel dokládá společně s projektovou dokumentací a dalšími podklady. Většinou podnikatel musí dokládat také svou bonitu a studii proveditelnosti.

Délka investičních úvěrů může být různá od 1 roku až po 15 let. Zajištění je prostřednictvím směnky, nemovitostí, movitým majetkem, cennými papíry apod.

Příkladem je půjčka od České spořitelny, která nabízí 20 000 – 700 000 korun se splatností od 6 měsíců do 7 let. Žadatel prochází kontrolou registru dlužníků a musí doložit své příjmy.

Provozní podnikatelská půjčka

Tento typ úvěru se hodí k financování chod vaší firmy, například na nákup materiálu, strojů, technického vybavení či investičního majetku. Poskytují se na různě dlouhou dobu dle podmínek, které jsou opravdu velmi různorodé.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání