Vánoce se pomalu blíží a s nimi i každoroční výdaje za dárky. Ač se jedná o věci zbytné, faktem je, že až 13% Čechů si každoročně bere nejrůznější vánoční půjčky. Nejčastěji je to půjčka 20 000 korun se splatností do jednoho roku.

Pokud i vy paříte mezi ty, pro které je vánoční půjčka atraktivním produktem, zvažte, zda něco takového skutečně potřebujete. Opravdu nepřežijete jeden rok ve skromném režimu bez vánočních dárků?

Jestliže ne, pak srovnávejte nabídky jednotlivých společností. Ujasněte si především tyto faktory:

  • kolik si chci půjčit
  • kolik jsem schopný/á splácet
  • jak dlouhá doba splatnosti by mi vyhovovala

Někomu dle těchto faktorů bude vyhovovat jen krátkodobá půjčka do 5 000 korun, někomu bude víc vyhovovat půjčka na 20 000 korun s delší dobou splatnosti.

Při porovnání je důležitá výše RPSN a měsíčních splátek. Je důležité ujasnit si, kolik jste schopni měsíčně splácet.

Češi si na vánoce půjčují v průměru 8 000 korun. U nekvalitních společností však můžete přeplatit i dvakrát tolik, co si půjčíte. Podvodné půjčky žijí z toho, že vánoce jsou hektické období, a že si lidé půjčují pod tlakem blížících se vánoc. Koho u parametrů půjčky nejvíc zajímá výše měsíční splátky, může na to tvrdě doplatit.

Bankovní vánoční půjčka je jedním z možných řešení. Připravte se ale na to, že bance budete muset doložit příjem, a že si ověří záznamy v registru dlužníků Solus. Jestliže je vaše jméno na tomto seznamu, vánoční půjčka vám pravděpodobně poskytnuta nebude. Obvykle vánoční půjčka nebývá poskytována ani osobám starším 67 let.

Nebankovní vánoční půjčka je ke klientům více benevolentní co se týče prověřování bonity. Administrace je jednodušší a peníze často získáte do druhého dne.

POZOR! Řada nebankovních společností uvádí pouze nejnižší splátky. Nezmiňuje se o výši RPSN a nejrůznějších poplatcích. Vánoční půjčka vás tak může vyjít mnohem dráž, než se na první pohled zdá.

Myšlení lidí mě zaráží. Půjčka je vždy ztrátovou záležitostí a vánoční půjčka navíc není vůbec důležitá. Zkrátka koupím dítěti maličkost za pár korun. Na víc nemáme. Když už si někdo bere půjčku na bydlení, to snad ještě pochopím. Ale na vánoční dárky? To je bláznovství!

Milan, 43 let

Pokud chcete podat žádost o vánoční půjčku, máte možnost provést vše takřka z pohodlí domova. Stačí si jen vybrat z nabídek několika společností, vyplnit formulář a čekat na schválení. Z tohoto hlediska se nabízí SMS půjčky nebo krátkodobé mikropůjčky. Za účelem nakoupení vánočních dárků proto může dobře posloužit jakákoli půjčka.

Narazila jsem na produkt „vánoční půjčka“, ale nakonec jsem si na vánoce půjčila od Japonské půjčky. Ty parametry se mi zdály výhodnější. Půjčovala jsem si 5000 a splatila do měsíce. Sjednání bylo zdarma a celkově jsem po tom měsíci vracela 5 156 korun, takže nic hrozného. Vánoční půjčky neodsuzuji.

Milada, 38 let

Vánoční půjčka je bezúčelová, to znamená, že po vás nikdo nebude chtít doklad, že jste peníze skutečně utratili za vánoční dárky. Použít je můžete na cokoli: na dárky, štědrovečerní hostinu nebo na dovolenou na horách.

Mezi prověřené nebankovní společnosti, které nabízí produkty, které by se daly využít jako vánoční půjčky, patří například:

  • 123půjčka – výše půjčky je od 4 000 do 250 000 korun s dobou splatnosti 30 dní až 8 let.
  • CreditOn – nabízí 500 až 20 000 korun s dobou splatnosti 1 – 30 dní
  • Japonská půjčka – nabízí 1 000 až 200 000 korun s dobou splatnosti 30 dní až 7 let

Jako nejlepší vánoční půjčka se může jevit krátkodobá půjčka bez úroků, to znamená, že společnost poskytne novým klientům první půjčku zdarma. Jestliže svou půjčku splatíte v termínu, neplatíte ani o korunu navíc. Doba splatnosti je u takových půjček obvykle kolem 30 dnů. Vánoční půjčka by tak mohla být splacena během ledna z vaší další výplaty.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání