Jestliže jste někdy podnikli cestu do zahraničí nebo se na ni chystáte, určitě jste si všimli, že za hranicemi ČR je naše klasické pojištění nedostatečné. Která pojišťovna má nejlepší nabídku a jaké je nejvýhodnější cestovní pojištění?

Jaké je nejvýhodnější cestovní pojištění? Takové, které pamatujte na všechno!

Stát se totiž může cokoli. Vyrazíte-li na dovolenou do Francie a hned na jejím začátku vás začne bolet zub, je spoluúčast pacienta na lékařském ošetření 30 %. Otázkou tedy je, jaké je nejvýhodnější cestovní pojištění? Jaké jsou nabídky jednotlivých pojišťoven a co všechno by mělo zahrnovat?

 • Asistenční služby
 • Úraz, následky úrazu, úmrtí
 • Léčebné výlohy – náklady na ošetření
 • Ztrátu nebo poškození osobních věcí a dokladů
 • Odpovědnost za škodu na zdraví, majetku, na finanční škodě

Test pojišťoven: jaké je nejvýhodnější cestovní pojištění?

Je nutné si uvědomit, že nabídky pojišťoven jsou různé a závisí na druhu cesty a výši krytí požadovaných rizik. Ideální je vždy ověřit si jaké je nejvýhodnější cestovní pojištění pro konkrétní případ. Vypraví-li se do Francie svobodná žena kolem dvaceti let a jede-li tam jen na 4 dny a požaduje-li minimální pojistné plnění 3 miliony na případné léčebné výlohy a následky úrazu, může si vybrat z následující nabídky pojišťoven:

Cestovní pojištění u Allianz – nabízí 10 milionů na zdraví a 5 milionů na škodu věcí. Cena pojištění je 204,- Kč.

AXA Assistance cestovní pojištění – za cenu 120,- Kč jsou v nabídce neomezené léčebné výlohy včetně pojištění zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu, právní asistence a vysoká výše limitů u škody na zdraví a věcí, 25 a 10 milionů.

Česká pojišťovna – limit pojistného je 6 milionů za cenu 136 korun.

ČSOB Pojišťovna – limit léčebných výhod 4 miliony korun jsou v nabídce za 133 korun.

ERGO – pojistné ve výši 5 milionů nabízí za 120 korun. Nepraktická je ale absence platby pojistného online kartou, takže je nutné uzavřít pojištění několik dní předem a zaplatit převodem na účet, aby bylo platné.

Generali – limit pojistného je 3 miliony a cena pojištění 323 korun. Pojištěny jsou však trvalé následky v limitu 500 tisíc korun, pojištění nadstandardních služeb.

UNIQA – za pouhých 97 korun nabízí všechny pojistné limity na spodní hranici, k tomu s pojištěním zavazadel.

VZP – nabízí poměrně nevýhodný limit pojistného 2 miliony korun. Cena je 116,- Kč.

Wűstenrot – za 84,- Kč je pokryt limit 3 milionů pojistného.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

5 komentářů

 1. Petr S. napsal:

  Chci se někoho zeptat, jestli má někdo zkušenosti s cestovním pojištěním online. Právě se chystám na dovolenou a když v poslední době sleduju v televizi ty neštěstí co se právě na dovolených stávají, určitě nepojedu letos do zahraničí nepojištěny!

 2. Petra napsal:

  Ahoj, podělím se i já se svou zkušeností s cestovním pojištěním, Letos jsme si s kámoškami as dětmi udělali výlet do Řecka. Mému malému se do nohy zapíchl ježek, šli jsme s tím k doktorovi. Měli jsme celoroční pojištění z českého Unionu, to si vybavuji online každý rok, je to mnohem pohodlnější než třepat se do pobočky. Když jsme se vrátili a vše vydokladovali, tak jsme neměli žádný problém, takže já si nemůžu stěžovat.

 3. Zuzana Bořilová napsal:

  Mám dobré zlušenosti s Generali. Když jsem byla v Kanadě, dvakrát jsem musela řešit zdravotní problém na pohotovosti. S Generali nebyl žádnej problém a telefonicky si vše vyřídili z nemocnicí.

 4. Radek napsal:

  V přehledu mi chybí ERV Evropská pojišťovna…

 5. Marie napsal:

  Chci se podelit s moji spatnou zkusenosti s Evropskou pojistovnou ERV!
  Jela jsem do Malajsie ,chytla jsem akutni zanet madli -sla jsem k doktorovi predepsal mi antibiotika a dalsi leky …nebylo to levne nakonec mi pojistovna vyplatila smesne 200 kc …takze nemelo smysl platit 1200 kc za pojisteni !! Tohle jsem necekala …je to nefer jednani …Rozhodne ERV NEDOPORUCUJI!

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání