Je přirozené, že každý z nás chce pro své děti to nejlepší a jedním ze způsobů, jak jim to nejlepší zajistit, je spoření. Jaké je nejvýhodnější spoření pro děti? Existuje vůbec nějaké a nebo se rozdíly mezi nabídkami spořících účtů stírají?

Jednou z variant, která může být odpovědí na otázku jaké je nejvýhodnější spoření pro děti, je Dětské konto Komerční banky. Ve srovnání s běžným spořícím účtem nabízí jisté výhody v podobě vyššího zhodnocení zůstatku, bezplatného vedení účtu, vedení účtu zdarma atd.

Další variantou při hledání odpovědi na otázku jaké je nejvýhodnější spoření pro děti je založení jakéhokoli jiného spořícího účtu, a to pod vaším jménem s tím, že v době plnoletosti dítěte můžete na něj převést dispoziční právo k naspořeným financím.

Jaké je nejvýhodnější spoření pro děti u jednotlivých bank?

 • Modrá pyramida – produkt Mopísek nabízí spoření pro děti do 10 let s cílovou částkou 150 000 korun a úročením vkladů 2% a státní podporou až 2 000 korun ročně.
 • Raiffeisen stavební spořitelna – nabízí spořící účet pro děti Včelička, který je určen pro děti do 15 let.
 • Stavební spořitelna České spořitelny – pro děti do 18 let s úrokem až 2%.

Jaké je nejvýhodnější spoření pro děti? Vyplatí se vůbec stavební spoření?

Celá řada klientů bank volí stavební spoření s tím, že je pro děti tím nejvýhodnějším, ovšem je tomu skutečně tak? Nejčastěji stavební spoření nabízí úrok 2%. Státní příspěvek, který je ke spoření připisován, může být kdykoli změněn nebo zrušen, nemluvě o tom, že jeho výše není až tak převratná. Přestože lidé žijí s utkvělou představou o tom, že stavební spoření je tím nejvýhodnějším spořícím produktem, není tomu tak. Jestliže 18 let spoříte na cílovou částku 500 000 korun, je efektivní zhodnocení 2,38%.

Od roku 1997 se průměrná míra inflace pohybovala na 3,45%, což je více, než nabízelo zhodnocení stavebního spoření včetně státního příspěvku. Od roku 2000 byla inflace sice nižší, ovšem vzhledem k výhodám stavebního spoření není nijak přívětivá a optimisticky nevyznívá ani v budoucnosti.

Čím nahradit stavební spoření a jaké je nejvýhodnější spoření pro děti mimo tuto možnost? Přestože je ve srovnání se stavebním spořením tolik klientů nevyužívá, jsou rozhodně výhodné akciové fondy nebo fondy životního cyklu. Námitkou proti může být riziko ztráty peněz, ovšem i stavební spoření přináší jistá rizika, například v podobě zmíněné inflace.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , , , , ,

 

3 komentářů

 1. Andrýsek napsal:

  My máme pro obě naše ratolesti taky stavebko od Raeffeisen spořitelny, tak nějak nám vycházelo z toho všeho nejlíp.

 2. spoření napsal:

  obecně vychází nejlépe a nejbezpečněji stavební spoření.

 3. Samuel napsal:

  Nemyslim si, ze je nezbytne hned po narozeni ditete bezet do banky a ukladat mu na studia. Samo, ze cim drive, tim to bude mene bolet, ale u obou ratolesti jsem zacal sporit v deseti letech a to u Axa. Vsem doporucim

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání