Jestliže vás stihne jakýkoli úraz, pak ani to nejvýhodnější úrazové pojištění vám nedokáže vrátit zdravotní stav, nicméně během vaší rekonvalescence by mělo být schopno zajistit vám dosavadní standart. Zranění a úrazy se nedají naplánovat, jsou událostmi zcela nahodilými a my je můžeme ovlivnit pouze částečně. Jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění, které vám pomůže následky zranění nést mnohem pohodlněji?

Otázka, jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění, je zejména v poslední době pokládána poměrně často. Obecně by se dalo říci, že je to právě takové, které nám v každé situaci pomůže.

Nejvýhodnější úrazové pojištění je třeba vybírat v první řadě v závislosti na tom, pro koho má být určeno, přičemž obvykle to bývá hlavní finanční tahoun rodiny, jehož plat je pro rodinu nejpodstatnější. Je samozřejmě celá řada rodin, ve kterých jsou podstatné platy obou partnerů nebo manželů. Jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění právě v takovéto situaci? Například úrazové pojištění pro rodinu coby celek, nebo pro každého člena domácnosti zvlášť včetně dětí.

Na otázku, jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění, by se dalo odpovědět také v tom smyslu, že kombinace různých druhů. Existuje totiž řada specifických úrazových pojištění, určených pro různé situace. Existuje například pojištění pro případ trvalých následků úrazu, které zahrnuje například oslepnutí, omezená hybnost nebo dokonce ztráta končetin. Právě toto úrazové pojištění je nejvýhodnější v případech dlouhodobých rekonvalescencí.

Jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění z hlediska denních dávek po dobu léčení úrazu? Propočet je velmi jednoduchý. Sjednáte-li si na den 400,- Kč, pak za 20 dnů léčení dostanete 8 000,- Kč. Jestliže se vám tato částka zdá nízká, není rozhodně problém sjednat si vyšší. Stejné pravidlo platí také pro denní dávky po dobu hospitalizace kvůli úrazu, přičemž oba body lze kombinovat.

Jaké je nejvýhodnější úrazové pojištění? Jednoduše řečeno takové, které splňuje zmíněná kritéria a ještě v lepším případě je dokáže vhodně kombinovat.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

3 komentářů

  1. […] O tom, jak si vybrat úrazové pojištění a podle čeho nastavit cílové částky či denní dávky, mluví tento článek: http://www.jaknafinance.eu/jake-je-nejvyhodnejsi-urazove-pojisteni/ […]

  2. retarD napsal:

    he he…každý si na kalkulačce může spočítat, kolikrát se musí zranit, aby pro něj bylo pojištění výnosné :-) Myslím to v žertu, ale poukazuju tím na velkou část (možná většinu) lidí, kteří tento přístup jedou v reálu ;-)))

  3. DOROTA napsal:

    NO JÁ POJISTKU NA ÚRAZ NIKDY NEMĚLA, PROTOŽE JSEM NAPOSLEDY MĚLA ÚRAZ NĚKDY NA ZÁKLADCE. PRO SVÉHO STARŠÍHO SYNA MOŽNÁ NĚKDY, ALE PŘIJDE MI TO JAKO VYHAZOVÁNÍ PENĚZ. DOROTA

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání