Ze sloganů bank i dealerů se dozvíte, že hypotéka představuje nejrychlejší cestu k vašemu bydlení, což je možná v některých případech pravdou, ovšem pokud si uvědomíme, jaké jsou podmínky pro získání hypotéky, nad sloganem začneme pochybovat. Procesy, které předcházejí získání hypotéky, jsou mnohdy nesmírně zdlouhavé a časově náročné. Jaké jsou podmínky pro získání hypotéky a na co je třeba se připravit?

Žadatel o hypotéku stráví vyřizováním, obíháním úřadů a sháněním potřebných dokumentů možná i několik měsíců. Banka totiž vyžaduje doložení účtů nejen vašich, ale mnohdy i dalších členů vaší domácnosti a navíc za různé poplatky zaplatíte možná až několik tisíc korun – v době, kdy se teprve snažíte o získání hypotéky! Na co všechno se připravit a jaké jsou podmínky pro získání hypotéky?

bydleni

Nejideálnější je přirozeně návštěva banky, ve které chcete o hypotéku žádat, a říci si o seznam všech dokumentů potřebných pro získání hypotéky. Připravte se však na to, že při otázce jaké jsou podmínky pro získání hypotéky se vám dostane odpověď v podobě výčtu snad veškeré dokumentace k pořizované nemovitosti, nemovitosti zastavované, pojistné smlouvě a řada dalších.

Jaké jsou potřeba dokumenty pro získání hypotéky

Sorry, there are no polls available at the moment.

Ke zjištění, zda má žadatel dostatek financí na splácení hypotéky, chce ve většině případů banka vidět dokumenty dokládající váš příjem, ale krom toho také půjčky, leasingy atd. Rozhodně budete kromě průkazu totožnosti potřebovat kopii mzdového listu nebo výplatní pásky za posledních 6 měsíců až 2 roky, potvrzení o průměrném příjmu, potvrzené zaměstnavatelem, doklad o ostatních příjmech apod.

Další na řadě je doložení výdajů, například další úvěry, půjčky, leasing, pojistné smlouvy a doklady o různých platbách.

Připravte si také veškeré doklady k nemovitosti: kupní nebo darovací smlouvu, výpis z katastru nemovitostí, snímek katastrální mapy, nový odhad ceny nemovitosti, pojistnou smlouvu a další. Co se týká stavby, bude banka vyžadovat geometrický plán, územní rozhodnutí, stavební povolení, přehled rozpočtových nákladů na stavbu a rekonstrukci a další dokumenty.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

4 komentářů

  1. hypotéka na PN napsal:

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda banka poskytne hypoteční úvěr, pokud jste zrovna na PN? Děkuji za odpověď, L.C.

  2. Janca napsal:

    Tento clanok vobec nepopisuje ziadne podmienky pre hypo. Palec dole ..

  3. Lucie Metná napsal:

    Dobrý den, u příjmů mi chybí doložení příjmů OSVČ. Pro doplnění: Banky chtějí aktuální daňové přiznání a potvrzením o zaplacení daně z příjmu. Někdy mohou chtít přiznání i z dvou posledních období. Některé banky si navíc mohou vyžádat potvrzení o bezdlužnosti vůči Finančnímu úřadu, Správě sociálního zabezpečení či Zdravotní pojišťovně.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání