Půjčky jsou v současné době obecně velmi vyhledávaným a využívaným finančním produktem. Lidé si půjčují od bankovních i nebankovních institucí a vzhledem k rychlosti, s jakou je půjčka vyřízena, jsou vysoce oblíbené krátkodobé půjčky ihned na účet. O co se jedná? Ve většině případů si lze o půjčku zažádat jednoduše po telefonu nebo přes internet, schválení obvykle trvá několik málo minut až hodin a peníze pak máte na účtu téměř okamžitě.

A co schválení? Je to opravdu tak snadné?

Jste skeptičtí a domníváte se, že problém bude tkvět právě v onom schválení? Ani zde se dlouhých průtahů bát nemusíte. U většiny případů žadatel o půjčku není prověřován v registru dlužníků, který bývá v žádosti o půjčku častým kamenem úrazu. U nebankovních společností, které krátkodobé půjčky ihned na účet poskytují, se obvykle do registru dlužníků vůbec nenahlíží. Pokud i přesto máte obavy, zjistěte v jednom z našich článků, které společnosti vám opravdu půjčí!

Úroky – daň za rychlé vyřízení?

U krátkodobé půjčky ihned na účet je třeba přesně znát a ověřit si výši úrokové sazby. Ta je často vyšší než by pro žadatele mohlo být výhodné. Úrok se obecně u podobných krátkodobých půjček pohybuje ve vyšších číslech než u půjček bankovních, kde jsou ovšem zase přísnější kritéria pro schvalování.

Jaký je obvykle úrok u krátkodobé půjčky ihned na účet? V průměru se úroková sazba pohybuje kolem 20 %. Například Home Credit nabízí 10 – 150 tisíc s úrokem 18,3 %. Provident má v nabídce půjčku od 4 do 50 tisíc korun s úrokem 21 %.

Vyvarujte se půjček od nedůvěryhodných lichvářů a neprověřených společností! Vidina rychlých peněz vás totiž může nakonec přijít dráž, než jste čekali.

Jaký mají krátkodobé půjčky ihned na účet průběh?

 • Podání žádosti – mělo by být nezávazné a probíhá obvykle online nebo zasláním SMS či vyplněním dotazníku, sepsáním smlouvy na pobočce apod.
 • Zpracování požadavku – probíhá automaticky pomocí systému. Vyhodnocení je téměř vždy okamžité
 • Schválení žádosti – trvá několik málo hodin, popřípadě minut
 • Uzavření smlouvy – smlouva má obvykle jednoduchou formu. Je zde uvedena půjčená částka, vaše jméno, adresa, číslo OP, název společnosti, její sídlo a další základní údaje.
 • Odeslání peněz na váš účet – je provedeno co nejdříve od podepsání smlouvy, obvykle během pár minut
 • Krátkodobé půjčky ihned na účet 2 x hlasováno
   

  Štítky: , , ,

   

  1 komentář

  1. Teo napsal:

   Nejsem zadny ekspert, ale napr. na Home credit slycham jen stiznosti. Hlavne kvuli urokum. Provident dejme tomu, ale i tak bych bez fin. poradce takova rozhodnuti nedelal. Teo

  Vložit komentář


   
   
   

  O magazínu JakNaFinance.eu

  Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

  Vyhledávání