Práci může ztratit každý. V případě, že přijdeme o zaměstnání, ocitneme se v nelehké situaci s finančním výpadkem a celá řada lidí podobnou situaci řeší půjčkou. Peníze, i když s mnohdy nemalými úroky, získáte okamžitě, žádost o půjčku je snadná a vyplacení rychlé. Zní to lákavě, ovšem ne vždy to celé skončí slavně. Dlužník se může dostat do kolotoče nikdy nekončících půjček, do potíží se splácením a nakonec i do exekuce. Která půjčka pro nezaměstnané je výhodná a na co si při výběru dát pozor?

Bez stálého příjmu a bez vidiny získání zaměstnání se riziko dluhové pasti prohlubuje. Vše dobře zvažte: budete mít na splacení půjčky i s úroky? Nehrozí vám splácení půjčky další půjčkou? Půjčka v nezaměstnanosti je mnohem rizikovější než v případě, že máte trvalý příjem, z nějž můžete dluh splácet!

Rady a tipy pro nezaměstnané žadatele o půjčku

  • Půjčete si jenom tolik, kolik opravdu potřebujete! Potřebujete 7 000, ale půjčku raději zaokrouhlíte na 10 000? Peníze se vám přeci budou hodit … Chyba! Vždy je lepší půjčit si raději menší částku.
  • Nejste si jisti, zda dluh splatíte včas? Zvolte proto raději delší dobu splatnosti, a to i přesto, že se chcete dluhu zbavit co nejdříve. Nikdy nevíte, co se stane, zda nebudete mít se splácením problémy. Prodloužení doby splatnosti obvykle je sice možné, ovšem za další poplatky. Za půjčku s delší dobou splatnosti sice zaplatíte o něco vyšší úrok, ale na druhou stranu budete mít větší jistotu.
  • Včas si zjistěte, kolik zaplatíte za prodloužení splatnosti! Většina společností nabízí možnost odložení splatnosti půjčky. Poptejte se o kolik dní vám termín prodlouží a kolik za tuto službu zaplatíte.
  • Zeptejte se jak vysoké jsou sankce za nesplácení, a to i v případě, že nevěříte, že by taková situace mohla nastat.
  • Ještě před odesláním žádosti o půjčku zjistěte výši všech poplatků a RPSN. Některé společnosti si účtují poplatek za sjednání a vedení půjčky. Stává se také, společnosti, která vám půjčí, vyžadují nějaký poplatek předem, aniž byste o tom byli informováni. Vždy se ptejte na celkovou částku k zaplacení!

Prodloužení doby splatnosti si vyřiďte včas!

Toto se netýká pouze půjčky pro nezaměstnané, ale všech žadatelů o půjčku. Pokud víte, že z nějakého důvodu nebudete schopni půjčku splácet, kontaktujte společnost a zeptejte se, za jakých podmínek je možné prodloužení doby splatnosti. Nic nepokazíte tím, že tuto informaci nahlásíte už v momentě, kdy budete tušit problémy se splácením. Společnosti mají s neplatícími klienty zkušenosti a jistě vám nabídnou adekvátní možnost, jak situaci vyřešit.

Poplatek za prodloužení půjčky je různý a závisí na vypůjčené částce, době prodloužení a dalších faktorech. Například půjčíte-li si od Zaplo.cz částku 3 000 korun a půjčku budete chtít prodloužit o týden, zaplatíte 414 korun (14 dní stojí 498 korun a měsíc 690 korun). Prodloužení půjčky Ferratum je u částky 3 000 korun navýšeno o 990 korun u prodloužení o 30 dní.

Která půjčka pro nezaměstnané je výhodná?

  • Zaplo půjčka – zde vám půjčí od 1 000 do 20 000 korun se splatností od 7 do 30 dní. Půjčka bez doložení příjmu a s kontrolou v registru dlužníků.
  • 123 půjčka – zde vám půjčí od 4 000 do 250 000 korun, doba splatnosti je 30 dní až 8 let. Půjčka bez kontroly v registru dlužníků a bez doložení příjmů.
  • Půjčka 24 – zde vám půjčí minimálně 500 a maximálně 4 500 korun. Půjčka je bez doložení příjmu a bez kontroly v registru dlužníků.

Máte zkušenost s půjčkou pro nezaměstnané? Doporučili byste nějakou nebo nejste zrovna příznivci nebankovních půjček?

Která půjčka pro nezaměstnané se vyplatí? 1 x hlasováno
 

Štítky: , , , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání