Před tím, než se rozhodnete obnovit vozový park své firmy, je dobré si provést porovnání financování aut. Najde se totiž hned několik možností, jak se dají nové automobily pořídit.

Finanční leasing

Nejčastějším způsobem, který stále volí drtivá většina firem, je klasický finanční leasing. V tomto případě na základě smlouvy platíte pravidelné měsíční splátky. Celková suma je navýšena o akontaci. Jakmile dojde ke splacení celé sumy, přechází vozidlo do vašeho vlastnictví.

Operativní leasing

V posledních letech roste zájem o jiný typ – operativní leasing. Základ je v tomto případě stejný, za vozidlo každý měsíc provádíte platbu v ujednané výši. Rozdíl však spočívá v tom, že automobil i po splacení, respektive po uplynutí smlouvy zůstává v majetku leasingové společnosti.

Cena operativního leasingu je výhodnější, neboť zde není žádná akontace. Jedná se totiž vlastně o dlouhodobý pronájem vozidla, kdy v měsíčních splátkách platíte pouze rozdíl mezi pořizovací a garantovanou zůstatkovou cenou automobilu v době, kdy vyprší platnost smlouvy.

Výhody operativního leasingu

Rozdíl mezi operativním a klasickým finančním leasingem spočívá v tom, že prvně zmiňovaná varianta je zaměřena především na užívání vozidla, zatímco smyslem druhé varianty je jeho finální převedení na zákazníka.

Služby, které získáte v rámci operativního leasingu vozidel

Operativní leasing je ideálním řešením pro firmy, které chtějí mít neustále kvalitní vozový park, jenž nestárne. Smlouvu lze totiž neustále obnovovat.

Kromě toho jsou v jeho rámci zahrnuty i služby, které v případě finančního leasingu nejsou běžné. Jedná se například o vyřízení kompletního pojištění, platby všech poplatků a daní, dále pak také pravidelný servis vozidel, výměnu pneumatik či nonstop asistenční služby a zapůjčení náhradního vozidla v případě, že to smluvní je aktuálně nepojízdné. Silná leasingová společnost dokáže zajistit i výhodné podmínky u poskytovatelů palivových karet, prodejců autodílů atd.

Výhodný operativní leasing na vozidla mnoha značek nabízí společnost LeasePlan. Její produkty LeasePlan Go a LeasePlan Go+ vám zajistí neustále kvalitní vozový park, a to za příznivých finančních podmínek.

Který leasing se vyplatí nejvíce? 3 x hlasováno
 

Štítky: , , ,

 

1 komentář

  1. Pavel Ryvola napsal:

    Kdybych zvolil operativní leasing, budu mít obavy o správné servisování svého vozu. Hlavně v případě, že začne něco rachotit, ale auto pořád jede a servisní zásah není nezbytný. Dočetl jsem se, že se jedná jen o pravidelné servisní prohlídky, přezutí a známka. Ani zmínka o běžných opravách. Tyto věci se definují přímo ve smlouvě?

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání