O tom, že v současné době jasně vedou online půjčky, nemůže být pochyb. Vše vyřídíte z pohodlí domova, nemusíte nikam chodit. Stačí jen vyplnit online žádost s jednoduchým formulářem, odeslat ji a čekat. Jenže co když čekáte nějak podezřele dlouho?

To, že se vám nikdo neozval po odeslání žádosti o půjčku, může mít několik příčin. Podívejme se na ty nejčastější!

Chybné kontaktní údaje

Často se stává, že se žadatel o půjčku při vyplňování kontaktních údajů prostě přepíše a uvede chybné telefonní číslo nebo mail. Mezi žadateli o půjčku se jedná o jednu z nejčastějších chyb.

Podobným problémem je, že se operátor žadateli nemůže dovolat. Buď má vypnutý telefon, anebo ho prostě nezvedá, protože ho zrovna nemá po ruce. Jakmile se vám proto na displeji objeví oznámení ohledně zmeškaného volání od neznámého čísla, zavolejte na něj zpět a ujistěte se, zda nešlo o reakci na vaši žádost o půjčku. Operátoři vás sice pravděpodobně budou zkoušet kontaktovat víckrát, ale rozhodně ne donekonečna.

Uvedli jste nepravdivé informace

Do žádosti o půjčku vždy pište pravdivé informace. Celá řada žadatelů se snaží osobní informace buď zatajit, anebo trochu přikreslit, a přitom ani netuší, že bankovní i nebankovní společnosti mají plno možností, jak si uvedené informace ověřit. A nezabere jim to ani moc času. Stačí nahlédnout do registru a máte smůlu. Žadatelé nejčastěji lžou v souvislosti s informacemi ohledně pravidelného příjmu, jeho výše a bezdlužnosti. Uváděním lživých informací v podstatě porušujete obchodní vztah mezi společností a klientem. Proto se nedivte, že vám na žádost o půjčku nikdo neodpovídá.

Kdysi před lety jsem si brala půjčku u nebankovní společnosti a ozvali se mi až po týdnu. Prý asi tak 3 dny zpracovávají, ověřují si informace a pak nějakou dobu vyhodnocují. Nakonec žádost schválili. Dnes už to asi probíhá o něco rychleji.
Jarka

Nesplnili jste podmínky pro schválení půjčky

Další z možností, proč nikdo neodpovídá na vaši žádost o půjčku, je, že jste nesplnili podmínky pro její udělení. Důvody mohou být různé: nejste plnoletí, váš příjem není dostatečný, nejste bonitní klient, nemáte trvalé bydliště na území ČR apod. Obvykle společnosti v takovém případě klientovi oznámí, že jeho žádost byla zamítnuta. Může se však stát, že společnost se s vámi nebude bavit vůbec a prostě na vaši žádost nereaguje.

Při žádosti o půjčku si vždy řádně zkontrolujte platnost kontaktních údajů a při vyplňování formuláře rozhodně nelžete. I v případě, že na vaši lež společnost nepřijde před schválením, může vám jakákoli nepravdivá informace přinést problémy později. Po odeslání žádost se snažte být na příjmu.

Stalo se vám někdy, že se vám po odeslání žádosti nikdo neozval? Jak jste reagovali? Vypátrali jste, z jakého to bylo důvodu?

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání