Běžný účet už v současné době představuje naprostý základ pro hospodaření s financemi jak osobními, tak firemními. Všechny banky v České republice mají běžný účet ve své nabídce a slouží především pro hotovostní a bezhotovostní operace s financemi jak na území ČR, tak i v zahraničí.

Finanční úřady si za vedení účtu a operace účtují bankovní poplatky v nejrůznějších výších, ovšem vzhledem k velké konkurenci se bankovní instituce předhání v tom, která klientům poskytne nejlepší běžný účet pro rok 2014. Některé banky nabízí zřízení a vedení běžného účtu takřka zdarma. Snad u všech bank je také možné si společně s běžným účtem sjednat také různé typy úvěrů nebo kreditních karet.

Klienti bank přestávají být konzervativní a hledají nejvýhodnější podmínky, srovnávají a hledají nejlepší běžný účet pro rok 2014. Přestup k jiné bance je naprosto jednoduchý, a tak klienti výhod jiných bank hojně využívají.

Nejedna banka v ČR nabízí vedení běžného účtu i další služby (např. odchozí platby apod.) zcela zdarma. Teprve nedávno se mezi adepty na nejlepší běžný účet pro rok 2014 zařadila GE Money Bank a novým konkurentem je také UniCredit Bank.

Jaký je nejlepší běžný účet pro rok 2014? Pojďme si představit ty nejvýhodnější!

UniCredit Bank představuje běžný účet s názvem U konto, který je zcela zdarma, ovšem pod podmínkou, že vám na něj měsíčně přijde částka ve výši minimálně 12 000 korun. Zdarma je pak embosovaná platební karta, tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkaso. V ČR a po celém světě je výběr z bankomatů též zdarma.

mBank byla první bankou, která běžný účet zdarma v ČR zavedla. Klienti zde naplatí ani za vedení, ani za bezkontaktní platební kartu či tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkasa. Výběry z bankomatů jsou však zpoplatněny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Běžné účty srovnání 2015

Fio banka nevyžaduje platby za vedení účtu ani za tuzemské příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy a inkasa. Měsíčně je prvních 10 výběrů z bankomatu zdarma a jestliže za měsíc platební kartou utratíte 4 000 korun, máte v dalším měsíci 1 výběr z bankomatu jiné banky zdarma. Pokud utratíte 8 000 korun, máte zdarma 2 výběry,…atd. až do 5 výběrů zdarma.

Dalším adeptem na nejlepší běžný účet pro rok 2014 je Air bank. Zdarma jsou zde všechny výše uvedené služby a krom toho také výběr z bankomatů Air bank. U konkurenčních bankomatů platíte 25 korun.

Běžný účet u Equa bank vyjde měsíčně na 99 korun. Jestliže vaše příchozí platby přesáhnou 10 000 korun a nebo celkový počet vkladů neklesne pod 100 000 korun, popř. máte-li u této banky spotřebitelský nebo hypoteční úvěr, jsou veškeré služby zdarma, stejně jako výběr ze všech bankomatů v ČR.

Mezi banky, které nabízí nejlepší běžný účet pro rok 2014 se řadí také Zuno, GE Money bank, Sberbank nebo Poštovní spořitelna.

A jaká banka je právě ta Vaše? Podělte se o to s námi v diskuzi..

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , , , , , , , , ,

 

13 komentářů

 1. Miluše napsal:

  My máme bankovní účet u mBank a jsme spokojeni..

 2. Domca napsal:

  Za mně tedy běžný účet od Equa Bank. Je zcela zdarma, bez zbytečných poplatků, nejvíc se mi zamlouvá výběr z jakéhokoliv bankomatu zdarma, je to vážně super. Další výhoda je i při cestování, výběry stojí jen 9kč kdekoliv, takže nemusím nic řešit. Jsem s ním velice spokojena.

 3. Karel napsal:

  Pro mně je jasná jednička FIO, česká banka, jsem u ní už pět let..

 4. Eva K. napsal:

  Díky za pěkný přehled nejlepších bankovních účtů, zrovna vybírám nový a asi to vyhraje FIO banka.

 5. Darca77 napsal:

  Mám účet u mBank a FIO, s oběma velká spokojenost.

 6. Standa napsal:

  Účet u mBank má dnes velkou výhodu co se týče spoření, jejich mSpoření úročené sazbou 3% je bezkonkurenční. Otázka je, jak dlouho jim to vydrží.
  Na druhou stranu někomu nemusí úplně vyhovovat jejich nové internetové bankovnictví, mě osobně tedy nevyhovuje a co pročítám diskuze, tak nejsem sám. Docela by mě zajímalo procento spokojených a nespokojených klientů s touto změnou. Oficiálním číslům, které zveřejňuje banka totiž nevěřím.
  Jinak souhlasím s názory, že i FIO je dobrá banka.

 7. Otakar Ipser napsal:

  Nejlepší banka je Komerční!!!

 8. Dominik X napsal:

  Otakar Ipser <- jste asi trochu na hlavu. KB je jedna z největších zlodějů. Samé poplatky, ať už za výběr z bankomatu nebo vedení účtu.

 9. Ferdinanad napsal:

  Jsem u Postovni sporitelny a je to hrozna banka, v nejblizsi dobe prechazim k mbank.

 10. Timmy napsal:

  Mám Equa bank a sem naprosto spokojený :) Pokad vám chodí tech 10 000 korun každý měsíc na učet, tak je to zcela zdarma :)

 11. Karolina napsal:

  Bydlim trvale v zahranici, ale jsem obcanem CR. Rada bych zridila synovi ucet u banky, ktera by umoznila prevod ze zahranici a mela pokud mozno nizke poplatky za sluzby. Chci pouze penize ukladat, ne sporit, ne vybirat. Nemam zajem ani o uroky. Jen chci, aby mel penize k dispozici pokud do CR bude v budoucnu cestovat. Poradte. Dekuji.

 12. andrea napsal:

  Za to Česká spořitelna vede ve všech možných poplatcích a dle už neúnosných upozornění je zřejmě na prvním místě kdy počítačoví piráti kradou klientům peníze z účtů přes internet banking. JDU OD NÍ ALE HONEM PRYČ! UŽ BYLO NA ČASE…..

 13. Ondra napsal:

  Založil jsem si mKonto u mBank. Vedení účtu a 3 výběry kdekoliv v ČR zdarma. Navíc při založení účtu je bonus 500 Kč.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání