V minulém roce úroková sazba hypoték klesla dokonce pod 2,5 procenta. Tento údaj byl dokonce označen za rekordně nízký. Podobně příznivě se situace vyvíjí i v tomto roce. Než se proto rozhodnete pro konkrétní produkt, porovnejte si jednotlivé parametry nejlepší hypotéky pro rok 2015.

Koncem roku 2014 byla úroková sazba hypoték na 2,44 procentech a během prvních šesti měsíců roku 2015 se pohybovala v obdobných číslech. Mezi nejlepší hypotéky pro rok 2015 se zařadila Sberbank CZ, která nabízela fixaci úrokové sazby na 5 let a úrokovou sazbu 2,46 procent. Symbolický poplatek za sjednání činí 1 korunu.

Relativně výhodně se jeví také nabídka Expobanky, která nabízí sazbu 3,04 procenta a poplatek za sjednání 5 000 korun. Úrokovou sazbu 3,19 procent nabídla Poštovní spořitelna a Česká spořitelna. Poplatek se zde pohyboval do 4 000 korun.

Mezi nejlepší hypotéky pro rok 2015 zařazujeme především ty, u nichž je úroková sazba nižší než 3,5 procenta. Mimo zmíněné je to ještě UniCredit Bank, ČSOB, Komerční banka a Hypoteční banka.

 

Hypotéky s úrokovou sazbou pod 2 procenta

V tomto roce se na trhu vyskytly pouze dvě banky, které byly ochotny nabídnou úrokovou sazbu nižší než 2 procenta. Háček ovšem spočíval v tom, že tato velmi výhodná nabídka byla podmíněna využíváním jiných služeb banky.

Hledáte výhodnou hypotéku? Ptejte se osobně! Průzkumy potvrzují, že lepší úrokovou sazbu nabízí bankéři na pobočce, ne na internetu!

UniCredit Bank nabízí hypotéku s úrokovou sazbou 1,69 procent a mBank s 1,84 procenty. Obě tyto nabídky jsou však podmíněny využíváním jiných služeb, které sice s hypotékou souvisí, ale nejsou vyloženě nutné. Jedná se například o pojištění úvěru, díky kterému se hypotéka prodražuje. Další podmínkou je, že si hypotéku musíte sjednat na nejvýhodnější dobu fixace. U mBank je tato doba dlouhá 3 roky a u UniCredit Bank je to 5 let.

 

Úroková sazba není jediným měřítkem

Úroková sazba je sice hlavním, ovšem nikoli jediným faktorem ovlivňujícím to, kolik ve skutečnosti za hypotéku zaplatíme. Na jaké další faktory si dát pozor?

 • poplatek za vyřízení hypotéky
 • poplatek za vedení běžného účtu
 • poplatek za předčasné splacení
 • poplatek za mimořádnou splátku
 • cena pojištění (jako podmínka banky)
 • poplatek za vedení úvěru
 • poplatek za znalecký posudek
Nejlepší hypotéky pro rok 2015 3 x hlasováno
 

Štítky: , , ,

 

2 komentářů

 1. Kateřina napsal:

  Článek úplně na dvě věci. Neustále tu srovnáváte nejhorší české finanční ústavy, které lidi akorát odírají. Z jakých dat autor vychází? Kdo ho platí za takové články? Česká spořitelna nebo ČSOB?

  • sylva napsal:

   paní Kateřino,jaké jiné ústavy by jste ráda měla v českém článku o českých bankách? :) myslím, že článek je nezaujatý.s tim, že se necháme (všeobecně) odírat, bych souhlasila :))

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání