O rozdílnostech bankovní a nebankovní půjčky jsme si již pověděli v jednom z předchozích článků a nyní se zkusme konkrétněji zaměřit na nebankovní sektor i na to, kým je v současné době nabízena nejlepší nebankovní půjčka.

Podíváme-li se na celou věc obecně, lze konstatovat, že nejlepší nebankovní půjčka by měla splňovat především hledisko spolehlivosti nebankovní instituce, která půjčku nabízí. Vybírejte proto mezi institucemi, se kterými buď máte sami dobrou zkušenost, nebo je může doporučit váš známý. Nejlepší nebankovní půjčka vám rozhodně nebude poskytnuta neosvědčenými lichváři, kteří sice nabízí peníze ihned, ovšem s nesmírně nevýhodným úrokem a ještě nevýhodnějšími podmínkami.

DOPORUČUJEME: Srovnání půjček a Přehle půjček zdarma

V žebříčku „nejlepší nebankovní půjčka“ první příčky zaujímají:

  1. Hotovostní půjčka od Home Creditu – pokud si půjčíte například 100 000 korun a splátky rozdělíte do 5 let, vychází u Home Credit roční úroková sazba 8,65 % a RPSN 9 %.
  2. Půjčka od Air Bank – zde je u toho samého příkladu roční úroková sazba 8,9% a RPSN 9,27 %.
  3. Půjčka od ZUNO Bank – v případě, že si půjčíte 100 000 korun a splátky rozdělíte do pěti let, dělá zde roční úroková sazba 10,9 % a RPSN 11,46 %.

Velmi výhodné jsou také studentské půjčky, například od Komerční banky nebo České spořitelny, které by se za stejných podmínek také umístily na předních příčkách.

Jaká je podle dotázaných nejlepší nebankovní půjčka?

Irena (36): Myslím, že nebankovní půjčky nejsou zrovna nejideálnější řešení, ale pokud není zbytí, přináší jisté výhody. Sama mám zkušenosti s Providentem. Netuším, zda je to nejlepší nebankovní půjčka, ale já s nimi byla spokojená. Úrok byl samozřejmě vysoký, ale za cenu, že jsem peníze dostala ihned a bez zbytečných průtahů.

Petr (52): Rád bych poradil všem, kteří uvažují o tom, že si půjčí mimo bankovní sektor, aby se vyhnuli směnkám. Osobně jsem byl spokojený s www.pohotovepujcky.cz.

Jaroslav (48): Pro mě je nejlepší nebankovní půjčka od Ferratum, ale uvažoval jsem kdysi taky o Providentu a Home Credit, zkrátka o ověřených nebankovních institucích. U jiných bych to rozhodně nezkoušel.

Nejlepší nebankovní půjčka 3 x hlasováno
 

Štítky: ,

 

1 komentář

  1. Lubajz napsal:

    Osobně bych do nebankovních půjček zase tak extra nechodil, a když už, tak jenom do těch krátkodobějších. Výjmkou je samozřejmě případ exekuce.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání