Plánujete si letos vyřídit spořící účet, chtěli byste dostávat tu nejvyšší úrokovou sazbu, ale netušíte, která banka ji poskytuje? A jsou pak také poplatky nízké, nebo je vyšší úrok vyvážen právě vyššími poplatky? Setkat se rozhodně můžeme i s případem, kdy je vysoký úrok podmíněn omezeným nakládáním s vašimi financemi, uloženými na spořícím účtu. Jaké jsou tedy nejlepší spořící účty pro rok 2014 a jaké jsou podmínky pro jejich získání?

Spořící účet eMAX plus – bezkonkurenčně nejvyšší, ale ne bez podmínek

Podmínkou spořícího účtu eMAX plus s vysokou úrokovou sazbou 2% je používání karty mBank při placení online nebo v obchodech, nebo založení si běžného účtu na pobočce Waldviertel Sparkasse, popřípadě vyřízení penzijního připojištění. Úrok je však pro rok 2014 bezkonkurenčně nejvyšší.

Sberbank má solidní úrok ničím nepodmíněn

Úroková sazba 1,63%, kterou nabízí Sberbank, není nijak podmíněna, takže se určitě řadí mezi nejlepší spořící účty pro rok 2014. Vysvětlení poskytnutí vysokého úroku bez zvláštních podmínek může spočívat v nalákání nových klientů do banky, která je na trhu poměrně krátce. Sberbank totiž koupila pobočky Volksbank teprve před dvěma lety a vysoké úrokové sazby mají být lákadlem pro nové klienty této banky.

TOP 4 nejlepší spořící účty pro rok 2014

Sorry, there are no polls available at the moment.

Mezi čtyři nejlepší spořící účty pro rok 2014 se řadí také nabídka od ZUNO Bank, která nabízí úrokovou sazbu ve výši 1,50%, ovšem pod podmínkou, že během daného měsíce nevyberete ze svého spořícího účtu žádné peníze.

Výhodné podmínky nabízí také spořící účet od Waldviertel Sparkasse, který poskytuje 1,50% úrok bez jakýchkoli podmínek, kladených na klienta.

Které banky poskytují u spořících účtů výhodný úrok navíc bez dalších podmínek a řadí se také mezi nejlepší spořící účty pro rok 2014? Pokud chcete výhodnou úrokovou sazbu získat bez toho, aniž byste museli plnit jakékoli podmínky, můžete kromě nabídek Sberbank a Waldviertel Sparkasse zkusit ještě Equa bank, která u spořících účtů poskytuje úrok ve výši 1,40% a nebo Airbank, nabízející úrokovou sazbu 1,30%. Obecně platí, že vyšší úrokové sazby poskytují tzv. nováčci na bankovním trhu, kteří je berou jako tah k nalákání nových klientů.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

4 komentářů

 1. Lucie napsal:

  Chtěla bych si založit spořící účet u Sberbank on-line, ale mám strach jim posílat fotokopii dvou dokladů totožnosti a výpis z účtu?
  Je to takhle normální? Děkuji

 2. Dave83 napsal:

  Jak zní přesně ta podmínka toho eMax plus od mBanky? Dík

  • Jaknafinance.eu napsal:

   Dobrý den, první podmínkou je každý měsíc zaplatit platebními kartami mBank u obchodníků minimálně 4000 Kč. Druhá podmínkou je, že zústatek spořícího účtu nesmí překročit 100 000 Kč. Pokud podmínky nesplníte, úročí se sazbou 0,40 % p.a.

 3. […] rámci spoření jsou termínované vklady výhodné, ovšem hodně jim konkurují spořící účty, u nichž jsou mnohdy úroky mnohem lákavější než u terminovaných […]

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání