V České republice působí několik desítek bank a poboček bank zahraničních. Některé na trhu fungují jen krátce, u jiných jejich historie sahá i víc jak 100 let zpátky. Které z nich se řadí mezi největší banky v ČR?

Česká národní banka

Je ústřední bankou České republiky a orgán, který vykonává dohled nad finančním trhem. Stará se o cenovou stabilitu, utváří měnovou politiku, vydává mince a bankovky, řídí platební styk i peněžní oběh.

Česká spořitelna

Řadí se mezi největší banky v ČR, roku 2007 se stala nejdůvěryhodnější bankou a krom toho také bankou roku 2013. Orientuje se na drobné klienty, malé a střední firmy, ale i na obce a města. Se svými 5,3 miliony klientů je největší banka v ČR.

Komerční banka

Patří mezi nejvýznamnější a největší banky v ČR a zároveň i ve střední a východní Evropě. Řadí se do mezinárodní skupiny Société Générale a pro své klienty je schopna zajistit komplexní bankovní služby.

ČSOB

Československá obchodní banka je zahrnuta mezi čtyři největší banky v ČR, její činnost je zaměřena jak na fyzické osoby, tak i na malé a střední podniky i nebankovní finanční instituce. Byla založena roku 1964.

Raiffeisenbank

Právem se řadí mezi nejvýznamnější a největší banky v ČR. Poskytuje služby jak fyzickým osobám, tak podnikovým klientům a díky svému dynamickému rozvoji si získala řadu ocenění. Na finančním trhu působí už od roku 1993.

Hypoteční banka

Vznikla v roce 1991 a je první bankou, která se specializuje na hypoteční úvěry. Už dlouhodobě si tato banka udržuje jednu z předních pozic v oblasti hypotečních úvěrů a krom toho je největším emitentem hypotečních zástavních listů v ČR.

GE Money Bank

Banka poskytující podnikatelské úvěry, osobní půjčky, konsolidace úvěrů, hypotéky a jejich refinancování, úvěrové pojištění, leasing automobilů a další služby. Produkty GE Money Bank se už pravidelně umísťují na předních příčkách řady soutěží finančních institucí.

Citibank

Instituce, která se řadí mezi největší banky v ČR u nás působí od roku 1991. Svým klientům nabízí bankovní produkty počínaje osobním bankovnictvím až po firemní bankovnictví pro malé a střední podniky.

UniCredit bank

Na českém trhu svou činnost tato banka zahájila v roce 2007 a vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. Bankovní produkty poskytuje jak firemním zákazníkům, tak i privátním klientům. Mezi největší banky v ČR se řadí také díky projektovému, strukturovanému a syndikovanému financování Corporate Finance. Zaujímá přední příčky v oblasti financování komerčních nemovitostí.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání