Dlužníků je v současné době celá řada a není rozhodně málo těch, kterým dluhy začínají přerůstat přes hlavu. V takové chvíli se jako vhodné řešení může jevit nebankovní konsolidace půjček bez zástavy. Co vlastně konsolidace obnáší? Jaké půjčky můžeme konsolidací spojit a za jakých podmínek?

Co je to konsolidace?

Spojení více závazků v jeden jediný – tak by se dal jednoduše vysvětlit termín konsolidace půjček. V praxi to funguje tak, že ten, kdo poskytuje konsolidaci, převezme všechny stávající dluhy věřitele, a ten je pak kompletně splácí jen jemu. Výhodou pro věřitele je, že splácí pouze jeden závazek jednomu věřiteli. Mezi další výhody konsolidace půjček patří například:

  • sloučení půjček v jednu a tím i zpřehlednění
  • měsíční splátky jsou nižší a dlužník uspoří (v některých případech je to až 30%)
  • dlužník má možnost sjednat si nové podmínky půjčky, například výše splátky a dobu splácení
  • za sjednání a vedení účtu obvykle věřitel nic neplatí
  • věřitelé obvykle nabízí řadu výhod a dalších služeb, popřípadě také předčasné splacení půjčky bez poplatků

Konsolidace půjček a její nevýhody

  • jednou z mála nevýhod konsolidace půjček je to, že doba splatnosti je obvykle delší, než u jednotlivých předchozích půjček
  • konsolidací se vám mohou také navýšit úroky, takže je třeba zvážit, zda se vám konsolidace půjček vůbec vyplatí

Co všechno můžeme zahrnout do konsolidace půjček?

  • půjčky – jak bankovní, tak nebankovní
  • kontokorent
  • kreditní karty a další

Hlavní podmínka: Řádné splácení

Nespoléhejte na to, že konsolidace půjček vyřeší vaše problémy se splácením dluhů. Konsolidovat můžete rozhodně pouze ty závazky, které zvládnete ze svých příjmů splácet! Jestliže už tak nezvládáte splácet půjčky a máte nějaké prodlení, se schválením konsolidace budete mít pravděpodobně problém, a to i v případě nebankovní konsolidace půjček bez zástavy.

Je dobré také vědět, že konsolidace není vždy levnější variantou!

Doplňkové služby ke konsolidaci půjček

Hlavní výhody, které konsolidace půjček nabízí, jsme již zmínili. Velkým kladem je, že se dlužník zbaví některých nevýhodných úvěrů, převede je v jednu půjčku, čímž svoje závazky zpřehlední. Nespornou výhodou je také to, že má možnost nastavit si nové podmínky úvěru – především výši měsíčních splátek a dobu splatnosti.

Mezi doplňkové nadstandardní služby konsolidace půjček patří také možnost předčasného splacení bez sankcí nebo odklad splátek. Obecně obvykle platí, že čím víc půjček konsolidujete, tím výhodnější budete mít podmínky a tím vyšší také úsporu. Například společnost Home Credit nabízí konsolidaci až 8 půjček.

Obvykle není možné konsolidovat nižší půjčky, obvykle musí úvěr být ve výši alespoň 30 tisíc korun, maximálně obvykle 500 000 korun.

Bankovní konsolidace

Bankovní konsolidace jsou obvykle výhodnější než  nebankovní konsolidace. Schvalovatelnost je však poměrně malá. Přesto, pokud o konsolidaci uvažujete, podejte žádost nejprve v bance.

Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy

I nebankovní konsolidace nabízí poměrně zajímavé výhody. Mezi nejoblíbenější patří konsolidace od Home Credit a konsolidace od Cetelem. Zde se totiž výše úrokové sazby hodně blíží úrokovým sazbám bank. Schvalovatelnost je přitom vyšší než u bankovní konsolidace.

Konsolidace půjček od Home Credit nabízí dobu splatnosti 1 rok až 8 let a výše konsolidace je 30 000 až 600 000 korun. Úrok je 8,91%, konsolidace je bez ručitele a schvalovatelnost 60%.

Další nebankovní konsolidace půjček bez zástavy nabízí Acema. Zde je výše konsolidace 100 000 až 5 000 000 korun, doba splatnosti 1 rok až 20 let a RPSN 6,4%.

Nebankovní konsolidace půjček je nabízena také dalšími společnostmi. Vždy je třeba ověřit si výši úrokové sazby, dobu splatnosti, výši konsolidace a další hlediska. Přesto, že konsolidace půjček má celou řadu výhod, rozhodně není výhodná úplně ve všech případech. Konsolidace půjček bez zástavy jsou navíc obecně více rizikovější. Proto si všechny podmínky vždy pečlivě promyslete a vše důkladně zvažte.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání