Nebankovní sektor – oblíbená a vyhledávaná možnost pro řadu žadatelů o půjčku. Dnes díky své rozsáhlosti nabídne hned několik možností, jak řešit finanční situaci každého v naší zemi. Nabídne jak půjčky, které se pohybují v řádech stovek nebo tisíců, tak i půjčky stotisícové, s konkrétním účelem, ale i bez něj. Stejně tak není výjimkou nebankovní půjčka pro problémové klienty, půjčka bez dokládání příjmu, nebo varianty určené studentům, důchodcům či maminkám na mateřské. To vše v rámci desítek společností, které v daném segmentu aktivně podnikají a nabízejí tak své peníze všem žadatelům se zájmem je získat.

Proč nebankovní půjčku využít?

Tím nejdůležitějším vodítkem proto, zda si o danou půjčku také požádáme, jsou samozřejmě výhody, které nebankovní sektor přináší. Dokonale se tak nabízí srovnání s bankami, které stále ještě jedou ve svých starých kolejích, a inovace jsou minimální. To v případě nebankovního sektoru zaručeně neplatí, jelikož zde se rozšiřují možnosti jak z hlediska škály nabízených částek, tak se neustále posouvají rychlosti vyřízení, nebo celková dostupnost pro každého. Mezi ta hlavní pozitiva rozhodně patří:

  • Možností získat sumu od několika set korun, po částky v řádech milionů
  • Mít jistotu rychlého vyřízení, kdy nejdostupnější půjčky mají schvalovatelnost v řádech minut
  • Záruku snadného vyřízení, kdy lze vyčkat na příjezd obchodního zástupce, který vše vyřídí u vás doma
  • Jistotu neúčelovosti konkrétního úvěru, bez nutnosti dokládat konkrétní využití

Největší jistotou jsou prověřené společnosti

Správnou volbou v nebankovním sektoru jsou jistě společnosti s tradicí a již vybudovaným jménem. Naopak není dobré poohlížet se u takových, které patří mezi nové a u kterých figurují také četné náznaky případného podvodného jednání – minimum kontaktních informací, poplatky a platby předem, nestandardní smlouvy, pochybné praktiky při samotném jednání. U prověřených poskytovatelů jsou naopak jistotou předepsané standardy, kodexy odpovědného půjčování, jednoduché podmínky a konkrétně specifikované produkty. Pojďme se podívat na dvě hlavní možnosti, které lze v daném směru využít.

Home Credit – Hotovostní půjčka s mnoha výhodami

Tato společnost není v současném úvěrovém světě žádným nováčkem. Ačkoliv v minulosti byla spojena výhradně se spotřebitelskými úvěry (které nabízí stále), rozšířila své portfolio třeba i o karty, konsolidaci půjček, ale také o to hlavní, a to jsou půjčky hotovostní. V rámci nich lze získat až 150 000 Kč na dobu 84 měsíců. Jistotou je poté rychlé vyřízení do druhého dne, nebo možnost třicetidenní lhůty pro odstoupení od smlouvy. Absence jakýchkoliv poplatků za sjednání nebo vedení půjčky je dnes už samozřejmostí u každého velkého poskytovatele a tak ani zde se jich bát nemusíte.

Pozitivy na závěr jsou určitě výhody jako možnost vracení až 21 splátek, možnost jejich odložení, nebo změny konkrétní výše. Naprostou samozřejmostí je i sjednání pojistky proti schopnosti splácet, a to během vyřizování samotné půjčky.

Zaplo – Když potřebujete peníze skutečně ihned

Zatímco první zmíněná možnost, tedy Home Credit , je ideálním představitelem klasické půjčky, existuje také společnost Zaplo.cz, která reprezentuje segment mikropůjček, neboli půjček před výplatou. Ta nabídne škálu částek od 1 000 do 12 500 Kč, kombinovanou s termíny splatnosti od 7 do 30 dní. Tento termín je poté závazným datem pro jednorázové splacení získaných peněz. Ty mohou být použity na řešení finančních problémů, ale stejně tak na nákup jakéhokoliv zboží. Poskytovatel totiž nevyžaduje konkrétní dokládání samotného účelu.

Velmi pozitivní charakteristikou této půjčky je rychlost vyřízení. Díky dobře zvoleným procesům lze získat peníze ještě v den žádosti. Vše často závisí na tom, u jaké banky máte svůj účet a zda žádáte opakovaně. V případě druhé varianty není problém mít připsanou finanční částku za pár minut. Na druhou stranu může mít opakovaná žádost drobné negativum, jelikož v rámci té první neplatíte žádné úroky, díky čemuž se půjčka stává nejvýhodnější na trhu.

Objevujte nebankovní půjčky se serverem FinMoney.cz 2 x hlasováno
 

Štítky: , , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání