Spoléháte se na štěstí a namlouváte si, že se vašemu majetku nemůže nic stát? Nejste sami, podobně smýšlí spousta Čechů. Když přijde řeč na téma ničivých živlů, nezdolní optimisté s úsměvem na tváři tvrdí, že „něco takového se jim stát nemůže“. Nemalá skupina lidí, kteří v minulosti nepříjemné situace řešili, však ví své. Ať už jde o „velkou vodu“, požár způsobený úderem blesku nebo jiná rizika, následky pomáhá zmírnit pojištění majetku.

Pojištění majetku sice škodám nezabrání, ale pomáhá lidem při překlenutí tíživého období. Finanční kompenzace ze strany pojišťovny je pro pojištěnce pomyslným záchranným lanem, především pak v případě devastujících škod, které se pohybují ve statisících až milionech korun.

Snímek obrazovky 2017-05-02 v 11.48.33

Přesto se pojištění vyplatí jen za předpokladu správně nastavené pojistné částky. Častou chybou je tzv. podpojištění, kdy parametry pojištění neodpovídají reálné hodnotě majetku (například pojištění bytu v hodnotě milionu korun na poloviční částku). V takovém případě pojišťovna vyplatí pouze poměrnou část peněz.

Paušální pojistná částka podle obytné plochy

Nejde však pouze o prvotní nastavení částky – hodnota majetku se v průběhu času mění, a proto je vhodné pojistnou smlouvu aktualizovat. Anebo si sjednat pojištění domácnosti a nemovitosti Bezpečný domov od ERGO pojišťovny, které je nastaveno tak, aby k podpojištění nemohlo dojít.

Výše pojištění nemovitosti a domácnosti Bezpečný domov závisí na velikosti obytné plochy a stanovuje se paušálně. Což v praxi znamená, že pokud nedojde ke změně dispozic, respektive k rozšíření obytné plochy, majetek zůstane chráněn v plné výši.

Snímek obrazovky 2017-05-02 v 11.49.48

ERGO pojišťovna zároveň nabízí několik dalších benefitů – 5% slevu při uzavření obou pojištění (domácnosti i nemovitosti), pojištění z držby budovy/bytu v hodnotě do 3 milionů korun zdarma a bezplatné pojištění garáže do 50 m2. Další informace najdete na online.ergo.cz/pojisteni-domacnosti/.

Pojištění majetku: Jak se vyhnout podpojištění? 1 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání