Vlastní vinou jste poškodili zařízení v místě vašeho zaměstnání nebo je po vás zaměstnavatelem požadována spoluúčast za vzniklou škodu? Jestliže vás tyto úvahy nenechávají chladným, popřemýšlejte o pojistce na blbost, neboli pojištění odpovědnosti za škody způsobené při výkonu povolání.

Pojistka na blbost nevyjde nijak draze a může snadno vyřešit situaci, při níž způsobíte škodu za spoustu peněz. Komu je pojištění na blbost určeno? Především zaměstnancům. Jestliže jste OSVČ, vztahuje se na vás jiný druh pojistky, podstatně dražší.

Pojistka na blbost – srovnání cen podle nabízených služeb

Zákoníkem práce je definována maximální výše odpovědnosti zaměstnance 4,5 násobku průměrné měsíční mzdy zaměstnance.

Pojistka na blbost – srovnání cen jednotlivých pojišťoven závisí na rozsahu nabízených služeb a výhod. Pojištění na blbost se v každém případě sjednává se spoluúčastí, a to od 20 – 33%, ovšem můžete se setkat i s jinou variantou, například pouhých 10%. V základní variantě pojištění obvykle není zahrnuto krytí škod způsobených řízením firemního vozidla a škod vzniklých v zahraničí. Pojistka na blbost také nekryje manko, které vlastní vinou uděláte na pokladně v obchodě.

Jak je vysoká pojistka na blbost – srovnání cen? To záleží především na:

 • Celkové výši pojistné částky
 • Povolání, které vykonáváte
 • Oblasti (jedná se o ČR nebo i zahraničí?)
 • Výši spoluúčasti

Pojistka na blbost – srovnání cen u pěti vybraných pojišťoven

POJIŠŤOVNA VÝŠE POJISTNÉHO ZA ROK MÍRA SPOLUÚČASTI POZNÁMKA
Kooperativa 523,-Kč/rok 30% Pojistku lze upravit snížením spoluúčasti, ovšem navýší se ročně až na 720,- Kč.
UNIQA 580,-Kč/rok 30% Pojištění se nedá upravit snížením spoluúčasti a nevztahuje se na manko v obchodě, na pneumatiky při škodě na vozidle, na vadnou manuální i duševní práci ani při výkonu práce na základě dohody o provedení práce apod.
Česká pojišťovna 523,-Kč/rok 30% Pojištění lze upravit snížením spoluúčasti, například na 20 % – v tom případě ročně platíte 599,- Kč. Při spoluúčasti 10% platíte 679,- Kč/rok.
ČSOB 634,- Kč/rok 25% Pojištění platí i pro brigádníky. Lze ho upravit snížením spoluúčasti na 10% za cenu 761,-Kč/rok, minimálně 1000 Kč a za cenu 1069 Kč není spoluúčast spojena s procentuální výší škody, ale je minimálně tisíc korun.
Generali 756,-Kč/rok 33% Pojištění platí i pro brigádníky. Další varianta je za 794,-Kč ročně při spoluúčasti 5 000 korun. Třetí varianta je za 1 058 korun při spoluúčasti 1 000 korun (jedná se o nejnižší pojištění na trhu).
Pojistka na blbost – srovnání cen 3 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

2 komentářů

 1. Václav napsal:

  Držím se hesla: „nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“. Platí to i tady. Nechápu, jak někdo může být nepojištěný a klidně spát. Zkušenosti mám nejen s UNIQA, ale všude ji doporučuji. Lepší klientský servis nenajdete

  • Martin napsal:

   Tak to jste mě rozesmál! Uniqua je děsná!! Jezdím s náklaďákem a tak se o tyhle věci docela zajímám. Všem doporučuji Českou pojišťovnu, protože se s nima dá mluvit. Když jsem třeba zapomněl doplnit vodu do chladiče a motor to neunes, tak mi to jednoduše proplatili a na nic se neptali i když to ve smlouvě nebylo. To u Uniqua to nejen trvá ale snaží se z toho ještě vykroutit. Ještě že jsem pryč.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání