Úraz je naprosto nepředvídatelnou situací, která už nikdy nejde vrátit a obvykle má určité následky, ať už zanedbatelné nebo trvalé. Úrazové pojištění úrazu předejít nedokáže, nicméně umí se vypořádat s jeho následky. Při porovnání úrazového pojištění zjistíme, že každé nabízí nějaké jiné výhody. Úrazové pojištění má za úkol finančně odškodnit a zmírnit následky způsobené úrazem, poskytnout vám finance na rekonvalescenci a vyrovnat standard života, na jaký jste byli zvyklí před úrazem.

Při porovnání úrazového pojištění zjišťujeme, že pojistit se může téměř každý – jednotlivec, zájmové organizace, skupiny dětí, nicméně některé z pojišťoven mají stanovenou podmínku minimálního a maximálního věku pojištěnce. Snadnější cestu k úrazovému pojištění mají přirozeně například novorozenci než lidé straší 70 let.

Porovnání úrazového pojištění vzhledem k výhodám

Během porovnání úrazového pojištění jednotlivých pojišťoven je třeba sledovat především pojistnou ochranu, kterou musí pojišťovna při pojistné události plnit. Dále také celosvětovou platnost a spořící složky.

Na co si dát při porovnání úrazového pojištění pozor?

Například na to, do jakého procenta plní pojišťovna v případě trvalých následků (obvykle je to 1-10%). Důležité jsou také výluky pojištění a jejich délka, na jakou se vztahuje činnost (například na sport a pod.), zda se jedná o progresivní plnění a jaké jsou přirážky – pokud jsou.

Úrazové pojištění se plní až po ukončení šetření, přičemž vyšší plnění nastává v případě uznání invalidity a trvalých následků, obvykle také v případě úrazu s následkem smrti. Čekání na vyplacení pojistného trvá obvykle několik měsíců, ale v některých případech i řadu let.

Porovnání úrazového pojištění nabízí srovnání nabídek hned několika pojišťoven. Úrazové pojištění nabízí například AEGON Pojišťovna, Allianz pojišťovna, Amcico pojišťovna, AXA životní pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Generali Pojišťovna, ING Životní pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny, Slavia pojišťovna, UNIQUA pojišťovna a další.

Ohodnoťte článek
 

Štítky:

 

2 komentářů

  1. Lukas Sulas napsal:

    Dobrý den všem, vidím jak někteří z vás sou znepokojeni že dostali málo od pojišťovny za dobu léčení a že mají nízké denní odškodné, já se pohybuji na finančním trhu pracuji v jedné mezinárodní společností a mohu vybrat ze všech pojišťoven na trhu u nás, pro klienta jen to nejvýhodnější každý klient má jiný požadavky a jinou cenu někdo má povolání a je v úrazoví skupině 1,2,3 :) když tak mi napište na emai

    • Radek napsal:

      Dobrý den můžete mi poradit jaké úrazové pojištění by bylo pro mě manželku a mé děti nejvýhodnější já a manželka jsme zaměstnanci děkuji za odpověď

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání