Současný trh je plný poskytovatelů úvěrů, ovšem i mezi nimi jsou propastné rozdíly. Někteří jsou féroví a léty prověření, u jiných je naopak jakákoli spolupráce vysoce riziková a pro spotřebitele představuje nebezpečí v tom, že naletí podvodníkům. Jak vyhledat pouze prověřené nebankovní půjčky a které instituce je nabízí?

Výsledky studií vyhodnotily jako prověřené nebankovní půjčky od poskytovatelů Cetelem, Home Credit a Cofidis, kteří se v kladném hodnocení vyrovnávají dokonce i bankovním institucím.

Tyto známé nebankovní společnosti se čím dál více snaží svými podmínkami pro klienty přiblížit bankám, ovšem naopak tzv. úvěroví predátoři, kteří prověřené nebankovní půjčky rozhodně nezajišťují, přináší svým klientům naopak riziko. Český trh je navíc podobnými společnostmi poměrně přesycen. Odhaduje se totiž, že jejich celkový počet je řádově několik desítek tisíc, čímž se situace stává ještě více nepřehledná.

Z bankovních institucí patří mezi nejlépe hodnocené poskytovatele půjček Raiffeisenbank, Komerční banka, Poštovní spořitelna a ZUNO Bank. Nebankovní společnosti Home Credit a Cetelem se téměř řadí po bok České spořitelny a dokonce jsou lépe hodnocené, než GE Money Bank nebo Oberbank.

Dalšími velmi dobře hodnocenými společnostmi, které poskytují nebankovní půjčky bez rizika jsou ProfiCredit a Provident Financial.

Zejména v poslední době se bankovní a značkové nebankovní instituce v kvalitě svých služeb stále více vyrovnávají.

Jakým nebankovním společnostem se raději vyhnout? Prověřené nebankovní půjčky rozhodně nenajdete například u společností s názvem Bleskové peníze, Ecredit, Okamžité peníze, Peníze obratem, Půjčíme dnes, Bez banky, Extra rychlé půjčky, Lehká půjčka, Schválíme, Bez registru, Vita credit, Ihned-půjčka, Smart půjčka nebo Nejlepší půjčka.

A jaké jsou Vaše zkušenosti s nebankovními půjčkami? Která je podle Vás nejlepší? Budeme rádi za Váš příspěvek v diskuzi

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

2 komentářů

  1. Karolína napsal:

    Dříve jsem měla na nebankovní půjčky docela špatný názor,ale když jsem se ocitla v situaci kdy mi nic jiného nezbývalo tak jsem do jedné z těchto půjček byla nucena jít, a musím říct že jsem byla mile překvapena.Našla jsem si skrze diskuze společnost Ferratum,zaujaly mne i podmínky společnosti a i to že se snaží ve všem vyjít vstříc když to jen trochu jde.Dnes mám již splaceno ale mohu doporučit

  2. Hana napsal:

    Dobrý den, já mám tu nejlepší zkušenost s Home Credit. Ocitla jsem se totiž v situaci, kdy jsem nevěděla jak dál. Mohu všem jen doporučit.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání