Vlastníte nemovitost, ale její stav není zrovna ideální, financí se vám nedostává a jako schůdná se vám jeví jedině půjčka na rekonstrukci bytu? Pak se pokuste zvážit možnosti klasické půjčky a hypotéky. Každý z těchto produktů nabízí jiné výhody.

  • Půjčka na rekonstrukci bytu od bankovních institucí nabízí hned několik variant. Jednou z nich je hypoteční úvěr od Komerční banky, sloužící na modernizaci bydlení, tedy jako půjčka na rekonstrukci bytu. Poskytne vám až 100% požadované částky, a to na všechny typy nemovitostí.
  • Další možností je půjčka na rekonstrukci bytu od ČSOB s názvem „Půjčka na lepší bydlení“. Poskytuje až 600 000 bez zajištění nemovitosti a úrokové sazby se pohybují od 7,9%. Peníze vám jsou k dispozici už od okamžiku, kdy podepíšete smlouvu a výši splátek si určujete sami. Tato půjčka na rekonstrukci bytu se hodí také neúčelově, a to až z 20% z poskytnuté částky.
  • Klasickou hypotéku nejen na stavbu, ale i rekonstrukci, poskytuje Hypoteční banka. Půjčka na rekonstrukci bytu nabízí až 70% z hodnoty zastavované nemovitosti a minimálně 300 000 korun.
  • Účelová půjčka na rekonstrukci bytu je také v nabídce Raiffeisen Bank. Půjčí vám od 50 000 korun, přičemž částku do 50 000 lze využít neúčelově. Při výši úvěru 300 000 a době splatnosti 36 měsíců vás měsíční splátka vyjde na 9 526 korun.

Hypotéka versus půjčka na rekonstrukci bytu?

Obecně platí, že hypotéka je pro rekonstrukci bytu výhodnější než klasická půjčka na rekonstrukci bytu, a to především kvůli úrokové sazbě, která je u hypotéky nižší, nicméně záleží vždy na konkrétních nabídkách bank a nebankovních společností.

Jako výhodná půjčka na rekonstrukci bytu se také jeví úvěr ze stavebního spoření, který se hodí spíše pro méně nákladné projekty. Hypotéka je vhodnější pro nákladnější rekonstrukce.

Nebankovní půjčka na rekonstrukci bytu má obvykle vyšší úrokovou sazbu než bankovní půjčky.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

2 komentářů

  1. Rekonstrukce bytu napsal:

    Mně se jeví jako nejvýhodnější způsob právě ten úvěr ze stavebního spoření. Řekl bych, že je to opravdu výhodná půjčka na rekonstrukci bytu. Poté ještě je mnoho stavebních firem, které při rekonstrukci nabízejí poradenství ohledně platby. Některé z nich nabízejí zajímavé možnosti splácení.

  2. Bosta H. napsal:

    Souhlasím s výše uvedeným komentářem. Ideální. Když už spoříte dětem, tak jim nedovolte to pak rozházet za chlast a další pitominy. Ať si z toho financují nějaký ten úvěr na bydlení, mnohem lepší.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání