Sleva na dani na studenta lze uplatňovat v případě, že jste v období, na kterém slevu hodláte uplatnit, tedy v roce 2013, studovali na státem uznané škole a pokud váš věk nepřesáhl 26 let. Limit 28 let se týká pouze prezenčního doktorského studia.

Jak se sleva na dani na studenta dá uplatnit?

Je třeba mít k dispozici potvrzení o studiu, které se předloží společně s daňovým přiznáním.

V případě, že jste byli studentem pouze po určitý úsek roku 2013, máte nárok na 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku jste všechny výše uvedené podmínky splnil. Sleva na dani na studenta lze uplatnit za celý kalendářní rok také v případě, že jste studovali během celého roku, ale příjmy jste dostávali pouze po určitý úsek roku.

Jaká je sleva na dani na studenta pro rok 2014?

Sleva na dani na studenta se v případě studia na vysoké škole týká jak prezenční, tak i distanční a kombinované formy studia, ovšem není započítávána v případě formy celoživotního vzdělávání.

Celkem 4 020 korun a posuzuje se také včetně měsíce, ve který bylo dovršeno 26 let (nebo 28 let).

Sleva na dani na studenta je spojena se soustavnou přípravou na budoucí povolání, která je definována zákonem o státní sociální podpoře. Od září roku 2013 byly do zákona přesunuty i další druhy studia a novinkou je také to, že se za soustavnou přípravu na budoucí povolání považuje také doba, kdy je studium na vysoké škole přerušeno, a to z důvodu mateřské nebo rodičovské dovolené. Vše je nutné doložit potvrzením vysoké školy ohledně přerušení studia.

Ohodnoťte článek
 

Štítky:

 

1 komentář

  1. Michaela napsal:

    Dobrý den, prezenčně studuji na VŠ a mám nárok na sociální stipendium. Mám nárok na slevu na dani i tak? Na studijním oddělení totiž nevědí. Díky všem. Michaela Fabiánová

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání