Spořící účet, ať už od Air Bank či jakékoli jiné banky, slouží především k uložení vašich úspor, které zároveň potřebujete mít kdykoli k dispozici. Vedle běžného účtu se ten spořící skvěle hodí jako úspora peněz při nečekaných výdajích. V čem je spořící účet od Air bank specifický a především výhodný?

Běžný nebo spořící účet?

Oba typy účtů nabízí možnost výběru uložených financí kdykoli to zrovna potřebujete. Vedení obou účtu nabízí Air bank zdarma, stejně tak jako možnost jejich ovládání pomocí telefonního a internetového bankovnictví. U Malých tarifů nejsou vyžadovány žádné poplatky za vedení, za počet jednotlivých účtů, ale pouze za operace v závislosti na zvoleném tarifu.

Spořící účet od Air bank vám, narozdíl od toho běžného, nedovolí využívat pokročilých funkcí běžného účtu.

PODOBNÁ TÉMATA: Přehled nejlepších spořících účtů pro rok 2014 ZDE

Výhody spořícího účtu od Air bank

Jednou z hlavních předností spořícího účtu od Air bank je garantovaná sazba jednoho ze tří nejvyšších úroků na trhu, který banka ohlídá za svého klienta. Zároveň všem, kteří si spořící účet zřídili do konce ledna 2014, úročí banka svým klientům TOP3 garancí vklady až do 1 milionu korun. Všem, kteří k Air bank přišli až od 1. února 2014, bude banka od 1. srpna stejnou úrokovou sazbou úročit vklady do výše 250 000 korun. Vklady, přesahující oba limity, jsou úročeny sazbou 0,70% ročně.

Další nespornou výhodou je možnost spoření do virtuálních obálek v rámci internetového bankovnictví, a zároveň možnost sledovat vývoj zůstatku spořícího účtu pomocí přehledného grafu. Internetové bankovnictví klientům dovolí založit si až 10 virtuálních obálek, které si každý může pojmenovat například podle toho, na co mají být naspořené peníze určeny.

Spořící účet od Air bank klientům umožňuje okamžité převedení financí na běžný (nebo jakýkoli jiný) účet, přičemž spořící účet může být vedený též v dolarech či eurech. Převedení peněz v rámci Air bank probíhá okamžitě, 24 hodin denně.

Jak si založit spořící účet od Air bank?

Založení spořícího účtu od Air bank trvá prakticky pouhých pár minut. Všechny způsoby založení jsou naprosto jednoduché a jedním z nich je založení online, další možností je založení spořícího účtu na pobočce, popřípadě doručením vytištěné smlouvy poštou či kurýrem, kterou stačí vyplnit a zaslat na příslušnou adresu.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

2 komentářů

  1. Karel Kroupa napsal:

    Spořící účet u Air Bank mám už přes rok a jsem poměrně spokojený.. Momentálně úročím sazbou 1,3% ročně, i když dříve bývala sazba i větší.

  2. Miloš Čížek napsal:

    účet mám už od roku 2010 a celkem spokojenost. Moc mi teda nevyhovuje jejich politika neustálého hýbání s úroky (v loni 4x), ale komunikace a návratnost investice tam je. Nepočítám sice „kačky“, ale držím se nad inflací. MČ

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání