V případě, že se rozhodnete pro žádost o půjčku, budete nejspíš v první řadě uvažovat, zda si ji vezmete u bankovní či nebankovní instituce. Domníváte-li se, že v tom až tak velký rozdíl není, pak věřte, že se mýlíte. Srovnání půjček bankovních a nebankovních institucí jasně ukáže markantnost rozdílů, ať už se informujete na serveru pujcko.cz nebo někde jinde.

Srovnání bankovních a nebankovních půjček

Při srovnání půjček je velmi důležité všimnout si rozdílů mezi oběma institucemi, které spočívají především v informovanosti obou institucí ohledně žadatele o půjčku. Bankovní sektor zahrnuje velké množství dokladů a dat, které každý žadatel musí bance poskytnout. Nebankovní půjčky toto naopak nevyžadují, vše probíhá rychleji, žadatel není nucen poskytovat takové množství informací a dokladů. Pojďme se podívat, za jakých podmínek vám budou poskytnuty bankovní a za jakých naopak nebankovní půjčky.

TIP: Kde dostanete první půjčku zdarma?

Bankovní půjčka

Ve srovnání s těmi nebankovními, nabízí bankovní půjčky obvykle nižší úrok, jehož spodní hranice se pohybuje už na 10 %. Bankovní instituce nabízí celou škálu různých půjček, přičemž buď jste povinni uvést, na co půjčku použijete, nebo si můžete vzít bezúčelovou půjčku, u nichž žádné důvody uvádět nemusíte, ovšem tato „svoboda“ bývá často vykoupena vyšším úrokem.

Ze srovnání bankovních a nebankovních půjček také vyplývá, že bankovní instituce si své klienty mnohem více prověřují, než nebankovní instituce. Jedná se o prověření pomocí registru dlužníků, a jestliže v něm máte zápis kvůli nesplaceným dluhům, je dost možné, že půjčku nedostanete.

Schválení nebankovní půjčky je mnohem rychlejší, než půjčky bankovní, a to právě vzhledem ke zdlouhavému prověřování klientů.

Nebankovní půjčky

Většina nebankovních institucí si své klienty vůbec neprověřuje v registru dlužníků, a tak jsou právě nebankovní půjčky ideální v případě, že potřebujete peníze ihned. Se schválením obvykle nebývá větší problém a tak ve srovnání bankovních a nebankovních půjček jasně vedou nebankovní půjčky co do rychlosti vyřízení. Vyplacení peněz trvá obvykle několik málo dní, někdy dokonce hodin.

Ve srovnání půjček vedou ty nebankovní také díky samotnému procesu vyřízení, které v mnohých případech probíhá jednoduše po telefonu nebo online.

Nebankovní segment však není ČNB hlídán, takže peníze vám může půjčit prakticky kdokoli, kdo je nabízí. Jedná se proto o rizikovější oblast, než je tomu u bank. Nebankovní půjčky totiž poskytují různí investoři, sdružení osob i jednotlivci, přičemž na trhu jsou jak stabilní a kvalitní, tak ne zrovna seriózní obchodníci.

Ve srovnání bankovních a nebankovních půjček (třeba právě na pujcko.cz) jasně vidíme, že nevýhodou nebankovní půjčky je také vyšší úrok, než jaký nabízí banky.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání