Auto je jednou z nejdražších spotřebních věcí, jakou je člověk schopen si za svůj život vůbec pořídit. Pokud si zrovna nekupujeme ojetinu, obvykle se jeho koupě financuje pomocí půjčky na auto. Protože se jedná o relativně nákladnou investici, je zajímavé si jednotlivé půjčky na auto porovnat. Srovnání půjček na auto nám totiž může nejen vytvořit dobrý přehled, ale především ušetřit docela dost peněz.

Jak na srovnání půjček na auto?

Srovnání půjček na auto je možností, jak se vyhnout špatným rozhodnutím a ušetřit. V první řadě je třeba provést srovnání půjček na auto od bankovních a nebankovních společností. Rozdíl mezi nimi je totiž téměř propastný. Zatímco banky obvykle poskytují účelové půjčky, ověřují svoje klienty v registru dlužníků a schválení půjčky je poměrně zdlouhavá záležitost, nebankovní společnosti postupují mnohem jednodušeji. Registr využívají jen málokdy, smlouvy jsou jednodušší a vše probíhá podstatně rychleji, ovšem pozor na úrok a podmínky půjčky!

Důležitým faktorem u srovnání půjček na auto je totiž tzv. RPSN, což je roční procentní sazba nákladů, zohledňující jednak úrokové míry a také poplatky, prostřednictvím kterých se banky i nebankovní společnosti snaží znemožnit srovnání půjček na auto v objektivním světle.

Co do rychlosti a snadnosti vyřízení půjčky na auto nebankovní společnosti rozhodně vedou. Ovšem RPSN je u nich až několikanásobně větší, než u bank. Je proto třeba dávat pozor na nebankovní společnosti, využívajících lží a zavádějících informací! Půjčka na auto je sice vybavena rychle, nicméně o mimořádně nevýhodných podmínkách se dozvíte až s postupem času.

Jestliže vám banka dá možnost půjčky na auto, rozhodně ji využijte. Srovnání půjčky na auto od banky a nebankovní společnosti je naprosto odlišný! Nejvýhodnější úroky jsou přitom u bezúčelových hypotečních úvěrů, kterým se také říká americká hypotéka. Nemusíte při ni dokládat, na co peníze hodláte využít, ovšem je třeba zastavit nějakou nemovitost.

Z nebankovních společností poskytuje úvěr na auto společnost Credium, Home Credit, Capital Star, Credit Alliance a další. Z bankovních institucí úvěr poskytuje například Česká spořitelna, ČSOB, Era nebo Raiffeisen Bank. Jedná se většinou o účelové půjčky či spotřebitelský úvěr s ročním úrokem od 5-9%.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání