Přemýšlíte o pořízení kreditní karty a stále váháte, zda je pro vás vhodná? Chtěli byste mít přístup k penězům navíc, ale bojíte se závazků? Nejste si jisti, že byste neutráceli zbytečně a nemohli pak své půjčky splácet? Zkuste si náš malý test, který vám napoví.

MALÝ TEST: Je kreditní karta určena i pro vás?

1. Využíváte běžně k placení platební kartu?

ANO NE

2. Měli byste rádi neustálý přístup k penězům navíc s vědomím určitých závazků?

ANO NE

3. Máte pravidelný měsíční zdroj příjmů?

ANO NE

4. Nakupujete často ve velkých hypermarketech a u známých značek?

ANO NE

5. Cestujete často do zahraničí?

ANO NE

6. Jste zvyklí dodržovat termíny a plnit své závazky?

ANO NE

Odpověděli jste aspoň 5x ANO? Pak můžete o pořízení kreditní karty uvažovat.

Co je dobré vědět před pořízením kreditní karty

Kreditní karta nabízí kromě financí okamžitě k dispozici ještě řadu výhod, jako jsou různé slevy u partnerů, prémie, klubové výhody apod. Zájemce by měl být zvyklý v těchto obchodech často nakupovat a využívat partnerské služby. Pro člověka, který žije na vesnici a do města se moc nedostane, nemá karta takové přínosy. Majitel kreditní karty by měl být také disciplinovaný. S bezkontaktní kartou může získat zboží jedním mávnutím, je to tak jednoduché. Horší je pak peníze splatit. Kdo ví, že by mohl mít s tímto problém, kreditní kartu by si radši pořizovat neměl, pokud se nechce dostat do problémů.

Pro získání kreditní karty musí zájemce splnit několik požadavků: musí mít pravidelný měsíční příjem nejméně 12 000 a musí být zaměstnanec nebo podnikatel, musí předložit osobní dokumenty (občanský průkaz nebo cestovní pas) + další doklad (rodný list, řidičský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny), musí podat žádost.

TEST: Je kreditní karta pro vás? 1 x hlasováno
 

Štítky: , ,

 

1 komentář

  1. Daniel napsal:

    Moc nechápu účel tohoto články, když ke každému modernímu účtu dnes dostanete kartu hned. Navíc, nevím kdo dnes platí cashem. Pro rozumného člověka je placení kreditní kartou jasná volba…přeci jen je lepší používat cizí peníze a nechat své vydělávat jinde…

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání