Tipy na zaručené investice nejsou žádnou výjimkou a narazit na ně lze poměrně snadno: na internetu, v časopisech, novinách i doporučeních známých. Kdyby to ale bylo tak jednoduché a existoval by zaručený tip na investici, investoval by každý. Hranice mezi zaručeným tipem na investici a investiční pastí je mnohdy až moc tenká. Které „zaručené“ investice se nemusí vyplatit?

Každá investice je tak trochu risk, ať už větší či menší, a pokud nemáte na tomto poli žádné velké znalosti, je vždy základem k úspěchu zjistit o investici víc informací. Nabídky inzerující vysoký a zároveň snadný zisk jsou podezřelé.

Riskantní investice

Které investice mohou být pro investora riskantní, i když se tak zpočátku vůbec nemusí jevit?

  • Umění a starožitnosti

Investice do umění je výhodná, ovšem nemáte-li patřičné znalosti v oboru, je dobré alespoň spolupracovat s někým, kdo se v umění trochu vyzná. Laikovi hrozí, že investuje vysokou částku například do obrazu, který je pouze módním výstřelkem nebo že koupí padělek či napodobeninu. Podobnou věc později prodáte jen velmi těžko a o zisku si budete moci nechat zdát.

Nežli sázet na štěstí, je lepší si něco zjistit o umění nebo se poradit s někým, kdo se v tomto oboru vyzná.

  • Investice do nemovitosti

Právě investice do nemovitosti je v současné době považována za jednu z nejvýhodnějších investic. Úrokové sazby hypoték jsou nízké a pokud pořídíte menší byt, splácí se vám hypotéka částečně výdělkem z pronájmu. I tahle investice má však háček.

Je důležité koupit byt, o nějž bude coby o nemovitost k pronájmu zájem. Nutné je také zvážit náklady, které se pojí s jeho údržbou a provozem. V neposlední řadě je někdy velký problém sehnat slušného a pravidelně platícího nájemníka.

  • Investice do obchodování s cizí měnou

Vypadá to snadno: stačí si založit účet a provést pár úkonů na internetu. Obyčejný člověk si tak denně může vydělat i několik set eur. Pokud ale nemáte analytické myšlení, podklady a znalost trhu, můžete dopadnout špatně. Statistiky říkají, že 90% podobných investorů nemá úspěch.

  • Investice do zlata

Investice do zlata, drahých kovů a mincí je na investičním trhu stálicí. Pokud ale nemáte znalosti, můžete dopadnou jako v případě špatné investice do umění. Na co si dát pozor? Především na to, od koho drahý kov kupujete. Obchodník by měl:

  • být zapsaný v obchodním rejstříku
  • vlastnit certifikát s mezinárodní platností
  • mít s prodejem už nějaké předchozí zkušenosti

Prodejům na aukcích na internetu, kde vystupují anonymní obchodníci, se raději vyhněte. Hrozí zde riziko, že koupíte padělek, slitek či poškozenou minci. Někteří obchodníci slitky vykupují, ovšem suma, jakou vám nabídnou, se s největší pravděpodobností nebude moci označit jako zisková.

  • Investice do binárních opcí

Tato investice spočívá v tom, že si vsadíte například 300 korun na to, že během 15 minut vroste kurz určité akcie. Payout, tedy zisk, může být nastavený různě, například na 70% vkladu. Pokud je vaše investice úspěšná, vyplatí vám 510 korun (původní vklad + 70% jako výhru). Pokud je investice neúspěšná, původní vklad propadá.

Binární opce se mohou jevit jako dobrá investice bez nutnosti znalosti. Některé firmy dokonce lákají na nahodilé výhry, ovšem v dlouhodobém horizontu je vždy výhercem společnost. Jedná se vlastně o podobný princip jako casino.

Záludné mohou být také davové investice, které vznikají ve chvíli, kdy výrazně rostou kurzy určitých komodit a akcií. Pokud investor vidí, že ostatní tímto způsobem bohatnou, láká ho to investovat také. Jenomže ve většině případů je zisk velmi nízký nebo žádný. Proč? Protože právě v tento moment jsou ceny na svém maximu a s největší pravděpodobností začnou klesat v souvislosti s prodejem akcií.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání