Podle čeho a jak vybrat půjčku, která bude tou skutečně nejlepší? Ideálně hlavně podle toho, aby byla skutečně výhodná. Kdo si není jistý tím, jak takovou vybrat, tomu pochopitelně poradíme několik osvědčených cest, se kterými rozhodně nelze šlápnout vedle.

Sledujte nezávislá hodnocení a testy

Ideální je, pokud výběr půjčky udělá někdo za vás a díky tomu už vám jenom předloží informace o tom, která půjčka je skutečně tou nejvýhodnější. Dnes není problém najít třeba test rychlých půjček, stejně jako není problémem dohledat i testy různých jiných úvěrových produktů. Pokud jsou skutečně nezávislé, tak máte jistotu, že se vám zaručeně podaří jednoduše najít takovou půjčku, která pro vás bude nejvýhodnější. Když se rozhodnete testy sledovat, je dobré připomenout, že by měly být opravdu aktuální. A to proto, že podmínky se mohou velmi často měnit. Proto zdůrazněme, že co platilo třeba před měsícem, může být nyní zcela jinak.

Pozor na férovost a transparentnost

Další krok, který souvisí se získáním výhodné půjčky, je spojený s tím, že byste měli hledět primárně na to, aby poskytovatel půjček byl skutečně férový a maximálně transparentní. Tím chceme říci, že dnes není nic neobvyklého, pokud se objeví různé triky poskytovatelů půjček. Je jasné, že s nimi přichází spíše poskytovatelé pochybní, než banky, nebo prověřené nebankovní společnosti. I proto je dobré si poskytovatele prověřit a zjistit si, zde nemusí být něco jinak. A co dnes patří mezi triky nejznámější? Třeba:

  • Nutnost sjednat si další produkty
  • Nevýhodnost splátek
  • Vysoké sankce

Kro má dobrou bonitu, má i dobrou půjčku

Připomeňme také to, že nejvýhodnější půjčka není pro každého. Co rozhoduje? Je to zcela určitě bonita konkrétního žadatele. Čím vyšší máte příjem a čím máte nižší výdaje, nebo čím více je věcí, kterými můžete ručit, tím pro vás lépe. Tím lepší sazbu lze získat. Funguje to pochopitelně i naopak. Pokud nejste příliš bonitní klient, a máte zápisy v registrech, nebo hledáte půjčky bez příjmu, je třeba očekávat, že úrokové sazby budou poměrně vysoké. I toto je třeba vzít při výběr půjčky v potaz, jelikož jedině tak budete moci dosáhnout na tu nejlepší.

Dle čeho poznáte výhodnost?

Abyste skutečně měli jistotu toho, že půjčka bude výhodná, je určitě dobré vědět, podle čeho takovou výhodnost vlastně posuzovat. Konkrétních faktorů totiž může být poměrně dost na tak je vhodné už na začátku vědět, na jaké hledět a na jaké ne. I když většina lidí sleduje úrokovou sazbu, není to nejlepší ukazatel výhodnost. To proto, že je jenom částečným navýšením půjčky a dále ji může zdražit i celá řada dalších věcí.

I proto je správným ukazatelem RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů, které je u půjček nejenom povinně uváděna, ale musí skutečně obsahovat vše, co ji zdražuje. Díky tomu lze snadno na první pohled poznat, která půjčka výhodná je a která již nikoliv. A co konkrétně může RPSN zahrnovat? Třeba:

  • Úrokovou sazbu
  • Veškeré poplatky
  • Povinné další placené služby

Výhodnost půjčky ovlivníte i vy sami

Poslední naše rada, která se týká výhodnosti půjčky, je spojena také s tím, že ji částečně dokážete dobře ovlivnit i vy sami. Jak na to? Důležité je nastavit si správné splátky, aby byl úvěr splacený co možná nejdříve. Proto jer důležité, aby to váš poskytovatel úvěru nabízel. Dále je možné výhodnost ovlivnit pravidelným splácením. Nejenom, že nebudou účtovány sankce a roky z prodlení, ale dojde také k tomu, že bude možné využít i dalších výhod, jako je třeba snížení úrokových sazeb, nebo vracení zaplacených splátek. I tudy vede cesta k výhodné půjčce. Pokud daná pozitiva poskytovatel nabízí, je určitě dobré jich začít naplno využívat.

Ohodnoťte článek
 

Štítky: , ,

 

Žádné komentáře

Buď první,kdo zanechá komentář.

Vložit komentář


 
 
 

O magazínu JakNaFinance.eu

Internetový magazín JakNaFinance.eu se snaží jednoduchou a maximálně srozumitelnou formou poskytovat informace z oblasti financí, bankovních i nebankovních půjček, úvěrů a hypoték.

Vyhledávání